Spartak Příbram - SK Rakovník
1:2 (0:1)

Příbram vlétla do zápasu jako uragán. Agresivní hra, častý presink a hlavně neustálý pohyb dělal hostům obrovské problémy. Střed hřiště jednoznačně ovládla příbramská ofenzíva. A rodily se i šance. Dvě velké příležitosti však domácí nevyužili. Po nedorozumění brankáře a stopérské dvojice už se zdálo, že padne úvodní branka, ale míč skončil vedle prázdné branky. Rakovník se pomalu oklepal a vystrčil růžky na konci dvacáté minuty. Ideální pas do pokutového území na Schwendta vyřešil rakovnický hráč noblesně. Naznačil střelu, zbavil se protihráče, ale bohužel trefil tyč branky, kterou hájil Solnař. O minutu později se prodral k zakončení Černý a ve 26. minutě po centru Tvrze měl gólovku Hornof, ale skóre se neměnilo. Měnila se sestava hostů. Zraněného Vorla střídal Kinter a do hry Rakovníka přinesl další oživení.

O devět minut později se měnilo i skóre. Na roh Kocha si naskočil Beneš a koníčkem otevřel brankový účet zápasu 0:1. Tlak domácích přišel vzápětí. Tři obrovské šance na vyrovnání měla Příbram během pěti minut. Po chybě Černého se řítila útočná vozba domácích do pokutového území a následná kombinace skončila střelou do proti pohybu Hrbka, ale ten konečky prstů nadzvedl míč nad břevno. V další šanci zastoupil rakovnického brankáře Bělecký, který vyrazil míč směřující do branky. Do třetice mu pomohla špatně seřízená mířidla domácího útočníka.

Do druhého dějství vstoupil Rakovník aktivní hrou. Bohužel už ve 47. minutě po centru do pokutového území Hrbek míč jen vyboxoval na vápno odkud záložník domácích pohotově vrátil míč tak, že letěl do sítě jenže tam před brankovou čarou v jasném ofsajdu stál zapomenutý příbramský hráč a do míče, který letěl do branky ještě chtěl kopnout, netrefil se a míč skončil v síti. Hlavní rozhodčí branku neuznal, ale po konzultaci s pomezním bylo srovnáno 1:1. Tento moment vyprovokoval Rakovník ještě k většímu úsilí a když se k tomu přidali i domácí viděli diváci nádherný fotbal. Rakovník mohl opět strhnout vedení na svou stranu v 57. minutě. Kinter neohroženě vnikl do vápna a byl faulován dvojicí domácích obránců. K penaltě se postavil Beneš a ani nadvakrát nepřekonal výborného Solnaře. Tento moment vlil nové síly domácím. Rakovnická obrana odolávala na hranici sebeobětování. Trenér Koch musel bohužel sáhnout k dalšímu střídání. Zraněného Běleckého střídal Hamouz.

Příbram ještě více vystupňovala tlak a míče čím dál tím víc častěji létaly do pokutového území. Na druhou stranu Rakovník ani na chvilku nechtěl nechat odpočívat defenzívu domácích. A vyplatilo se. Střelám Kocha sice nechyběla razance, ale trefil dvakrát pouze střed. Brankově udeřilo po kombinaci obránců a následném centru Davida Šiky na Hornofa. Domácí hráč míč jen hlavou sklepl na vápno, kde Hornof už už napřahoval, ale zezadu se přiřítil Liprt a mazáckou střelou obstřelil výborného Solnaře 1:2. Jenže v tu chvíli do konce včetně nastavení zbývalo ještě dvanáct minut. Tlak domácích se ještě zvýšil. Brankář Hrbek a obrana ustála další šance Příbrami včetně té, kdy už zvedali diváci ruce na znamení gólu, ale míč trefil pouze boční síť. V závěru se při trestňáku vydal do pokutového území i Solnař, ale ani on už nic nezměnil na obrovské radosti rakovnické výpravy.

,,Dnes smekám před výkonem našich hráčů. Jen víc takovýchto zápasů. Určitě né všechno bylo ideální a oni sami to ví, ale v zápase, který snesl i ty nejpřísnější měřítka vyšší soutěže jsme jako celek uspěli. Kluky nezlomil vyrovnávající gól ani neproměněná penalta a obrovské úsilí korunovali parádní trefou Pavla Liprta. Samozřejmě jsme měli i pořádný kus štěstí,“ komentoval zápas trenér Bedřich Koch.

SK Rakovník: Hrbek – Bělecký (71. Hamouz), Liprt, Beneš, Šika – Schwendt, Koch, Tvrz, Vorel (26. Kinter) – Černý (85. Sixta), Hornof.

DD