SK Rakovník – Čechie Velká Dobrá 7:2 (5:1)

Od úvodního hvizdu rozhodčího Asníka se dirigentské taktovky chopili domácí a už po dvou minutách hry se Mžourkem ujali vedení. V 8. minutě centr Podroužka od rohového praporku prošel malým vápnem soupeře až k Isteníkovi, který poslal míč do sítě – 2:0. O čtvrt hodiny později na 3:0 zvýšil Lupák bombou z rohu velkého vápna, která se odrazila od břevna a spadla do čeřenu. Krátce nato potrestal chybu rakovnického brankáře Hrubý – 3:1. Po půlhodině hry dal Krejčí čtvrtý gól domácích a v 36. minutě Fojtík posunul skóre na 5:1. Poté se ještě mohl zapsat do listiny střelců Podroužek, ale jeho povedenou střelu zpoza pokutového území brankář Čechie bravurně vytáhl ze šibenice na roh.

Ve druhém poločase dal domácí trenér možnost zahrát si i dorostencům Hrbkovi, který mezi tyčemi vystřídal Beroviče, a Sklenkovi, jenž nahradil v záloze Kešnera. Změny v sestavě provedl i kouč hostů bývalý hráč i trenér SK Rakovník Milan Závodský. Opticky se hra vyrovnala a v 50. minutě měla Čechie velkou šanci snížit náskok domácích, ale vyběhnuvší Hrbek se překonat nenechal. Naopak o tři minuty později střelu Krejčího stačil brankář hostů jen vyrazit před nabíhajícího Mžourka, který si už věděl rady – 6:1. V 70. minutě po další přihrávce Krejčího na 7:1 zvýšil Sklenka. Definitivní podobu výsledku dal sedm minut před koncem slušně hraného zápasu doberský Neuberger.

„Chtěl bych předevšít poděkovat Milanu Závodskému, který s narychlo vyjednaným zápasem souhlasil. Pochopitelně, že v samotném utkání byl rozdíl v kvalitě mužstev znát, ale v tomto případě ani tak nešlo o výsledek, ale abychom my už dva víkendy nestáli. Byli jsme zejména v prvním poločase rychlejší, důraznější v osobních soubojích a dařila se nám i koncovka. Rozlobily mě však góly, které jsme po našich chybách dostali. Ty by nás mohly v divizních zápasech hodně mrzet. V první půli vyzkoušel pochroumané koleno Kešner a neměl problémy, což mě těší. V neděli proti Děčínu bude k dispozici i dnes pracovně zaneprázdněný Vaidiš, Razím, který má angínu, a doufám, že v pořádku budou i zranění Klasna a Kučera“, řekl po utkání rakovnický trenér Jiří Kučera.

SK Rakovník: Berovič (46. Hrbek) – Krejčí, Bláha, Roubík – Podroužek, Kešner (46. Sklenka), Fojtík, Lupák (70. Majer) – Mžourek, Stuchl, Isteník.

V neděli 21. března v 15 hodin SK Rakovník v 17. kole divizní soutěže přivítá na svém hřišti Řezuz Děčín, s nímž na podzim prohrál 0:2.