SK Rakovník - Sparta Kutná Hora
4:1 (1:1)

Od začátku soutěže bojují hosté s velkou marodkou. Domácí i přes varování trenérů přistoupili k začátku utkání laxně, a tak Kutná Hora získala v úvodu mírnou převahu. V defenzívě jasně kraloval nejlepší hráč soupeře Bereš a v útoku si jeho spoluhráči vytvořili několik závarů před rakovnickou brankou, které skončily bez brankového vyjádření. Na druhé straně se trefil do tyče Hornof a dělovka Kocha vypadla Dastychovi z koše a dobíhajícímu Hornofovi chyběl k míči krok. Bohužel i po těchto slibných situacích pokračoval Rakovník v ospalé hře a soupeř trestal. Nenápadný přímý kop ze strany nezvládl Hrbek a odražený míč uklidil do sítě soupeř 0:1. Naštěstí pro Rakovník přišla rychlá odpověď Kocha. Po centru Černého se dostal k odraženému míči a z 25 metrů dělovkou vyrovnal. Branka byla signálem k větší aktivitě. Ve 30. minutě netrefil hlavou Bělecký. O minutu později ve slibné šanci nepochodil Hornof. Ve 40. minutě stáli všichni svatí na straně Dastycha v brance. Bomba Davida Šiky skončila na spojnici tyče a břevna.

Po poločasové bouřce v kabině domácích se Rakovník snažil strhnout vedení na svou stranu. Hezkou akci vymysleli Hornof se Schwendtem a nahrávající Černý vybídl ke skórování Kocha. Ten však při střele podklouzl a Dastych zachránil. Rozhodující úder si domácí schovali na 56. a 65. minutu. Po centrech Kocha se hlavou prosadil nejdříve koníčkem Bělecký a o devět minut později se k propadlému míči dostal Hamouz, který v pádu zvýšil náskok domácích na 3:1. Hosté se ještě dalších deset minut snažili vstřelit kontaktní branku, ale aktivita Papouška a Výborného ke korekci nevedla. Na druhé straně přinesli oživení do hry Kinter a Sixta. Prvně jmenovaný zařídil 4. branku domácích. Jeho sólo přes tři hráče společně s přesnou přihrávkou na nabíhajícího Tvrze sklidilo potlesk na otevřené scéně. Kapitán Tvrz prostřelil Dastycha a upravil na konečných 4:1. V závěru se mohl dočkat branky i Sixta. Odvážně pronikl do vápna a jeho střela o kousek minula branku soupeře.

,,Postavení soupeře v tabulce jeho kvalitě neodpovídá. Kluci to věděli, celý týden jsme je připravovali na těžký zápas a stejně jejich přístup nebyl ideální. Naštěstí se ve druhé části vzchopili a zápas vítězně zvládli,“ shrnul trenér Bedřich Koch.

Branky: Koch, Bělecký, Hamouz, Tvrz.
SK Rakovník: Hrbek – Bělecký, Liprt, Beneš (46. Hamouz), Šika – Schwendt (64. Sixta), Koch (83. Vorel), Tvrz, Ruprecht – Černý (62. Kinter), Hornof.

dd