SK Rakovník – Sokol Brozany 1:3 (0:2)

Úvodní minuty zápasu patřily domácím, kterým po vyloučení v Přední Kopanině chyběl na jedno utkání distancovaný kapitán Vaidiš. Největší šanci korunovat své úsilí o ztečení soupeřovy svatyně Rakovničtí měli po čtvrt hodině hry. Mžourek přesným pasem nabídl gólovku Kešnerovi, který si ještě na velkém vápně posadil na zem obránce Vaňka i vyběhnuvšího gólmana Vacha, ale míči v cestě do prázdné brány stála tyč! Okřídlené přísloví Nedáš – dostaneš se naplnilo o pět minut později, kdy rychlý útok hostů, jejichž dres oblékli i exligoví Rada a Divecký a tři rychlonozí i technicky vyspělí hráči černé pleti z afrického Beninu, zakončil přesnou střelou Corea – 0:1.

Krátce nato po pěkném centru Roubíka mohlo být skóre srovnáno, ale Majerova hlavička ze sedmi kroků šla těsně vedle. Ve 23. minutě mohl Fojtíkovo zaváhání potrestat Vacek, jemuž však házenkářským rozštěpem tutovku zlikvidoval brankář Kukla. Poté svižné tempo opadlo a na hřiště se vloudila fotbalová nuda. Oživení přišlo až šest minut před koncem prvního poločasu, kdy po pravém křídle utekl brozanský Corea a jeho centr poslal Gnahoui volejem za Kuklova záda – 0:2. Těsně před odchodem týmů do kabin měli domácí ještě štěstí, že Gnahoui zpoza velkého čtverce pálil jen do tyče.

Do druhého dějství v brance domácích nahradil zkušeného Kuklu mladý Berovič, který musel poprvé ukázat své umění až v 68. minutě, kdy prudký projektil Corei, jenž utekl obráncům, vykopl nohou zpět do pole. Do té doby se totiž nepřesná hra obou mužstev odbývala jen ve středu hrací plochy. V 73. minutě vykřesal jiskřičku naděje na výsledkový zvrat Kešner, který poslal trestný kop přes zeď Severočechů přesně k pravé tyči, za nímž se brankář stačil jen ohlédnout – 1:2. Snahu rakovnického týmu o srovnání skóre však o šest minut později zmrazil Corea, který na velkém vápně převzal dalekonosný centr Diveckého, udělal kličku vyběhnuvšímu Berovičovi a nemýlil se – 1:3. V závěru zápasu si hosté svůj náskok bezpečně hlídali a domácí na dostřel své svatyně nepustili. Naopak v 88. minutě měli ještě příležitost jej navýšit, ale Kopecký šanci zahodil.

„Utkání se mně vůbec nelíbilo. Bylo takové nemastné, neslané. Podali jsme na podzim nejslabší výkon. Myslím si, že hodně kluky srazila na kolena zahozená šance Kešnera, která byla více než stoprocentní. Kdybychom vedli, možná by se zápas vyvíjel jinak. Naopak krátce nato jsme dostali branku, kdy asistent rozhodčího hostům neodmával ofsajd. Po druhém gólu v naší síti už bylo o výsledku prakticky rozhodnuto“, poznamenal rakovnický trenér Radim Suchánek.

SK Rakovník: Kukla (46. Berovič) – Klasna, Fojtík (39. Krejčí), Razím, Bláha – Kedroň, Roubík (72. Hornof), Kešner, John – Mžourek, Majer. Trenér Radim Suchánek.

JAROSLAV MOKREJŠ