ČL/U Beroun – SK Rakovník 0:5 (0:3)

Od úvodního hvizdu rozhodčího se ujali dirigentské taktovky hosté. Již ve 2. minutě měl gólovou šanci Tvrz, ale neproměnil ji. O tři minuty později však už bezbrankový stav změnil, když zužitkoval parádní přihrávku Jiráska. Poté mohli vedení zvýšit Hink, Jirásek, Tvrz a Weis, ale v koncovce se jim nedařilo. Brankový účet se tak navýšil až ve 25. minutě, a to zásluhou Jiráska, který přešel přes dva obránce a prostřelil domácího gólmana – 0:2. Těsně před koncem prvního poločasu pěknou kombinační akci tria Weis – Tvrz – Jirásek zakončil trefou do černého Hink – 0:3. Přibývajícím časem po změně stran domácím docházely síly a hra se převážně odbývala na jejich polovině hřiště. Hosté však svou převahu vyjádřili jen dvěma góly, jejichž autory byli Koloc a Jirásek. Další dobré příležitosti už zůstaly nevyužity.
„Škoda, že se blíží konec soutěže, protože výkonnost našeho mužstva zápas od zápasu roste. Je to alespoň příslib do dalšího ročníku. Potvrdil to i zápas v Berouně, kde jsme domácí od začátku zatlačili do defenzívy. Kdybychom proměnili své šance, mohlo být vítězství ještě vyšší. Přesto jsem nejen s výsledkem, ale i s předvedenou hrou našeho týmu spokojen,“ konstatoval rakovnický trenér Zdeněk Weis.
SK Rakovník: Lenner – Šika, Schwendt, Weis, Bělecký – Kinter, Tvrz, Koloc, Kinter – Jirásek, Hink. Střídali Hamouz, Černý a Ruprecht. Trenér Zdeněk Weis.

V dalším kole krajského přeboru přivítají dorostenecké týmy SK Rakovník v sobotu 6. června na svém hřišti Novo Kladno. Zápas starších začne v 10 a mladších ve 12.15 hodin.

JAROSLAV MOKREJŠ