Nebyl to nezajímavý zápas, obě strany se snažily od začátku něco vymyslet, ale vše podstatné (snad až na zranění a brzké odstoupení domácí opory Adama, jehož nahradil posléze důležitý muž utkání Bureš) se odehrálo až v rozmezí 67. a 78. minuty.

Nejprve se Lhotě zase jednou vyplatil šikovný útočník Vitásek. Na úvod připravil jasnou šanci Burešovi, když stál v ofsajdu, ale chytře přestal hrát a jen štěstí a špatná koncovka Bureše je zachránily. V 78. minutě už Vitásek vzal zodpovědnost sám na sebe a byť byl v úhlu a mohl přihrávat lépe postaveným spoluhráčům, volil ránu a trefil přesně – 1:0.

Jenže vyhráno Lhota zdaleka neměla. Už za dvě minuty vyrobili její hráči zbytečnou standardku, míč propadl na zadní tyč a v následném závaru se nejlépe zorientoval Urik – 1:1.

Rakovník mohl klidně odvézd tři body, ale ve zlomovém momentu utkání zklamal. Dobrým napadáním donutil exrakovnického Asníka ke špatné rozehrávce, brankář Šimek vše hasil faulem a sudí Němeček musel nařídit penaltu. Tu kopal zkušený Vrábík, ale Šimek ho trochu pozlobil hláškami typu: Poď Peťo, nedáš a následně jeho pokus vyrazil!

Otřes Tatranu nebyl poslední. V 78. minutě si čerstvý Podraný poradil neskutečně se třemi protihráči, posunul na dalšího mladíka Bureše a ten se konečně dočkal prvního zásahu v A třídě. „Po té jeho první šanci jsme si mysleli, že už gól nikdy nedá, ale trefil to docela mazácky k tyči. Každopádně jsou to zlaté body, byť trochu šťastné,“ lebedil si vedoucí mužstva Lhoty Martin Chadima.

Lhota – Tatran Rakovník 2:1 (0:0). Branky: 67. Vitásek, 78. Bureš – 67. Urik. Rozhodčí: Němeček.

Lhota: Šimek – Kolář, Čurda, Adam (10. Bureš), Jiránek – Abrham, Mantlík, Mačura, Procházka (76. Podraný) – Asník, Vitásek.

Tatran Rakovník: Procházka – Vecka, Kratochvíl, Vrábík, L. Kapoun – Hůla, Hájek, Poula (46. Kroupa), Čermák – M. Urik, V. Beneš.