Nové Strašecí – Polaban Nymburk 0:1 (0:1)

Vstup do zápasu se Strašeckým nevydařil. Nechali se soupeřem zatlačit a hned v páté minutě měli namále. Nymburský útočník se dostal do brejku a řítil se z levé strany na Kuta, naštěstí ale netrefil odkrytou branku. O čtyři minuty později se ukázalo i Strašecí. J. Mrázek vystřelil z vápna, brankář ránu vyrazil před sebe na kopačku L. Mrázka, ale jeho střela nakonec skončila v gólmanových rukavicích.

Ve 14. minutě se hosté ujali vedení, když nymburský hráč přihrál do vápna svému spoluhráči, který šel sám na Kuta, jenž vyběhl a střelu mu vyrazil, ale na následné přelobování od druhého dobíhající hráče už byl krátký – 0:1. Od této chvíle drželi balon na svých kopačkách především strašečtí fotbalisté. Srovnat mohli o pět minut později, když Pejša dlouhým centrem před branku našel Kudelu, jenž střelou z první trefil brankáře. Velká šance přišla také z kopačky Tlustého, který stříleným centrem z levé strany jen těsně minul pravou tyčku. Ani Kudelova pěkná střela z otočky nebyla mířena přesně a skončila kousek mimo branku. Ten samý hráč pak dobře kopl přímý kop, který ale gólman vyrazil.

Ve druhém poločase už se hrálo jen na jednu branku. Hrozby hostů by se daly spočítat na prstech jedné ruky. Zato Strašečtí kdyby proměnili všechny šance, mohli soupeře porazit vysokým rozdílem. V 56. minutě Kudelův rohový kop proletěl malým vápnem a L. Mrázkovi chyběly milimetry, aby balon tečoval do branky. O pět minut později centroval Hořejší a tečovaná střela skončila kousek mimo.

V 66. minutě prudkou střelu Tlustého vyrazil nymburský gólman před sebe, kde číhal Hořejší, který ale z bezprostřední blízkosti trefil jen brankáře, který se štěstím vyrazil střelu na roh. O čtyři minuty později mohl gólem zahřát diváky Vašák, ale jeho střela zasáhla brankáře. V samém konci zápasu byl vyloučen po druhé žluté kartě Tlustý a Strašecí dohrávalo poslední tři minuty o deseti.

„Náš problém se jmenuje vstřelení gólu. Nejsme schopni dát gól a dokud góly nebudeme dávat, tak nemůžeme nikoho porazit. To je náš největší problém,“ sdělil důvod neúspěchu zklamaný trenér Miloslav Mrázek.

So. Nové Strašecí: Kut - Štika, Pejša, Duchoň, Soukup (79. Mrština) - J. Mrázek, Tlustý, L. Mrázek, Vašák - Kudela, Hořejší
Polaban Nymburk: Pokorný - Havlín, Bouda, Ott, Rudzan - Škarecký, Bejda, Zemanec, Havrda - Mareš, Průcha.
Rozhodčí: Mrázek, Kovář, Rybka. ČK: Tlustý (N. Strašecí).