O pořadí rozhodl počítač, který určil jako vítězku Miroslavu Hroncovou. Paní Miroslava neokusila slávu poprvé, protože obhájila loňské podzimní prvenství.

Druhý finalista pan Hyk byl jarním vítězem. Dá se tedy říci, že pořadí těch nejlepších je začarovaný kruh a stále se točí ve stejných vodách. Je to intuice na tipování, nebo snad štěstí? Na tom nezáleží, důležité je, že tito lidé s námi stále hrají a neodradí je ani zaváhání v jednotlivých kolech.

V čem vlastně Fortuna Liga spočívá? Každý týden vychází v Rakovnickém deníku nový tiket, který je uveřejňován každý den a v něm deset zápasů kopané. Většinou všechna tři mužstva krajského přeboru a dále pak některé týmy z I. B třídy až po okresní soutěž IV. třídy (vše samozřejmě z Rakovnicka). Soutěžící jednoduše kroužkují svůj tip (1, 0, 2) – tedy výhra domácích, hostí nebo remíza.

Začít soutěžit může kdokoliv i uprostřed rozjeté soutěže, stačí jen vyplnit tiket a vhodit ho do schránky Rakovnického deníku, nebo přinést do redakce. Každé kolo se počítá zvlášť a je znám vítěz jednotlivého kola a pochopitelně se kola sčítají, aby byl znám celkový vítěz všech kol.

Ten, kdo vyhraje jednotlivé kolo, byl odměněn osmi pivy, tričkem a stokorunovým poukazem na sázení ve Fortuně.

S koncem podzimní části fotbalových celků skončila i naše tipovací soutěž. První tři výherce jsme vám už představili. Čtvrou pozici obsadila zase žena – Jana Maršálová, která se v těchto místech pohybuje už několikátý rok. Vítěznou pětici uzavřel Josef Kodejš.

Celkem bylo vyhlášeno prvních 11 soutěžících, kteří dostali pozvánku do Královského pivovaru Krušovice. Tam se uskutečnilo 30. listopadu předání cen pro prvních 5 finalistů a všech 11 hráčů si s sebou mohlo vzít doprovod a bylo pro ně připraveno pohoštění v degustačním salónu.
Pozvánku na tuto sešlost vzali vážně pouze čtyři soutěžící.

Vzhledem k přípravě této akce to bylo určitě zklamáním, protože kromě třetího pana Nachtigala se žádný soutěžící ani neomluvil, že nepřijede. Takováto soutěž si jistě zaslouží setkání těch nejlepších a slavnostní předání cen. Bohužel se to díky neúčasti nesplnilo.

Nicméně do pivovaru se dostavila vítězka paní Miroslava se svým manželem Josefem Hroncem, který skončil jedenáctý a také svým synem Alešem, ten byl sedmý. Rodina Hroncova tedy nezklamala, co se týče účasti, ale také na sebe může být pyšná, když se tři její členové umístili na vyhlašovacích místech.

Dorazil i stříbrný pan Hyk. Ostatní členové první jedenáctky se neukázali. Antonín Nachtigal si převzal ceny v dopoledních hodinách 30. listopadu, když přišel s omluvou z vážných rodinných důvodů. Ostatním hráčům, kteří se nedostavili do Krušovic, ceny propadly.

Hlavní cena pro vítěze byl sud piva Krušovice, který věnoval pivovar Krušovice. Paní Miroslava si odnesla také velký fotbalový dort od Krušovické pekárny, deset piv a knížku. Bohouš Hyk si odnesl poukázku v hodnotě 1000 Kč na sázení ve Fortuně, též hezký dort, deset piv a knížku. Antonín Nachtigal byl posledním, kdo získal sladký dort, čtyři piva a také knížku.

Pro ostatní bylo připraveno deset piv pro každého a drobné věcné ceny. Pivovar se postaral opravdu o hezké ceny, dobré pohoštění a jen škoda, že toho nevyužilo více soutěžících. I čtyři finalisté se ale dokázali v pivovaru dobře rozptýlit a pobavit se o svých zkušenostech s tipováním.

Velmi milým a příjemným společníkem byl pan Josef Helebrant, který se o celou akci postaral a všem přítomným věnoval navíc lahvová desetistupňového piva.

Na závěr by chtěla redakce Rakovnického deníku poděkovat pivovaru Krušovice za ceny, věnované každým rokem do soutěže, za bezvadně připravené pohoštění a zvláštní poděkování patří panu Helebrantovi, který vyšel Deníku vždy vstříc a již dlouho s ním bezchybně spolupracuje. Poděkování patří také Krušovické pekárně, která věnovala do soutěže krásné dorty s fotbalovými motivy.

Doufáme, že naší Fortuna Ligy se v jarní části zúčastní nejméně tolik hráčů a hráček, jako tomu bylo letos, a že nepřestanete soutěžit po nevydařeném kole. Vždyť nejde o život a každý přece ví, že fotbal je kulatý.