Notorlet udržel svoji neporanitelnost, ve velmi pěkném zápase s PVK Logistics branka nepadla. H.T.I. Janov přišel opět o body v závěru. První výhru v soutěži slaví FK Kněževes. Střeleckou tabulku ovládají hráči Alegrie. Příští nedělní kolo uzavře základní část.

FC Jesenice – The Gunners 1:10 (1:4)
Branky: vlastní – M. Tvrz 3, Z. Schwendt 2, Sklenka, Makarský, Koch, Jirásek, P. Tvrz. Hned od prvních minut byli Gunners lepším týmem. Schwendt a Koch uklidnili svými góly své spoluhráče. V 6. minutě sice Jesenice snížila vlastencem, ale Marek Tvrz a Makarský vrátili pohodu na stranu mladíků. Ve druhé části viděli diváci pěkné akce a branky a skóre se zastavilo až na desítce.

TOPMONT - Hospoda Oráčov 5:3 (2:1)
Branky: Chládek 2, Kejmar, Madaj, Kozák – Mácha 2, Jeníček. S novým názvem mužstva vstoupil tým Topmont vedený trenérem Bechnerem k dalšímu pokračování Viola cupu (dříve FC Team). Do desáté minuty se týmy jen oťukávaly, pak Kejmar a z půlky Chládek otevřeli skóre 2:0. S odpovědí přispěchal naproti Jeníček 2:1.

Ve druhém dějství se situace opakovala. Na branku diváci čekali sedm minut. Během minuty ukázal své umění Mácha a otočil skóre na 2:3. Ve 22. minutě zatroubil ke zvratu opakovanou střelou Kozák 3:3. Poslední minuta rozhodla o výhře TOPMONTU. Nejdříve Chládek a pak Madaj oslavili nový název týmu vítězstvím 5:3.

FC Jesenice – Alegria de Partida 5:13 (3:5)
Branky: Worofka 2, Casas, J. John, P. Pacourek – Vávra 5, Uhlík 3, Bednář 2, Paul, Krumhanzl, Matějovský. Brankový rekord v jednom zápase v letošním ročníku viděli diváci v dalším nedělním mači. Už v šesté minutě to bylo 3:3. A především dvě branky Míry Worofky lahodily oku fotbalového labužníka. Z pohledu Jesenice pak přišel do půle útlum a Partida odskočila na 3:6.

Ve druhé části nejdříve šest minut kanonýři své zbraně pouze čistili, ale pak se opět rozstříleli a diváci mohli vidět celkem osmnáct krásných branek. Obrany týmů tolik nefungovaly, ale v útoku si mužstva dopřála líbivé akce v plné parádě.

TOPMONT - The Gunners 3:4 (2:1)
Branky: Kejmar 2, Chládek – Pavlíček, Sklenka, M. Tvrz, Z. Schwendt. Bohužel v tomto utkání se fotbal červenal. Někteří hráči by měli místo nedělního fotbálku volit radši dlouhé uklidňující procházky a kurzy sebeovládání. V první půli přitom nic nenasvědčovalo, že konec bude tak emoční.

V páté minutě se trefil Pavlíček a Gunners vedli 0:1. Měli spoustu vyložených šancí, ale náskok nezvýšili. V 10. minutě přišla sprcha, špatně postavenou zeď prostřelil Chládek 1:1. Další ránu do vazu dostali Gunners, když nechali Kejmarovi prostor, a ten obrátil skóre 2:1. Ve druhém poločase se podařilo Sklenkovi v 16. minutě vyrovnat.

Z pozice brankáře vyjel, narazil si míč a skóroval. Jenže to už byly mezi hráči slovní potyčky. První spor vyprovokoval Denis Bechner a Petr Tvrz to vyřešil plivancem – červená karta. Oslabení Gunners začali bránit a bojovat alespoň o bod. Defenzíva pracovala perfektně a když Marek Tvrz využil chyby TOPMONTU vedl jeho oslabený tým 2:3.

Jenže Marek nezvládl svoje emoce a nesportovním gestem při oslavě branky vlil další olej do ohně. Aby toho nebylo málo, oslabil svůj tým svým nesportovním chováním z lavičky i Makarský, další červená karta. S přesilovkou však TOPMONT naložil prachbídně a jeden z mála klidných hráčů Gunners Zdeněk Schwendt svoji akcí navýšil náskok na 2:4. Přesilovku nakonec domácí využili ještě než skončil první trest – 3:4.

Do konce zbývalo něco přes minutu. Ale bránění Gunnersu bylo vzorové. Úplně na konci dostal třetí červenou brankář Sklenka, který ve skluzu trefil protihráče. Gunners poskočili na druhou příčku tabulky, ale v dalším kole budou postrádat Sklenku – 1 zápas stop, Petra Tvrze 3 – zápasy stop a Petra Makarského – 5 zápasů stop.

H.T.I: Janov – FK Kněževes 4:5 (1:3)
Branky: Peták 2, Holátko, Kopáček – Danyš 2, Hejda, Vaníček a Hanych. Také další utkání nedělního programu nabídlo velké drama, ale tady hráči předvedli tu hezčí fotbalovou tvář. Kněževes toužila po první výhře v turnaji a její přání se splnilo. Tužbu proměnili postupně v realitu dvakrát Danyš a v 8. minutě Hejda 0:3.

Korekci prvního poločasu zařídil Peták – 1:3 v minutě desáté. Po obrátce Holátko, Peták a z penalty brankář Kopáček přiblížili Janovu první tři body – 4:3. V koncovce Janov opět selhal. čtrnáct vteřin před koncem rozhodl o třech prvních bodech Kněževsi Hanych.

Notorlet Rakovník – PVK Logistics Rakovník 0:0
Óda na radost z fotbalu pokračovala. Jak se mají hráči chovat ve vypjatém utkání, ve kterém nebyla nouze o dramatické okamžiky, předvedla obě mužstva. Výborný fotbal, zatím nejlepší zápas tohoto ročníku. Vynikající brankáři Bartyzal na jedné a na druhé straně Melč. Akce na jeden dotek. Břevna a tyče. V šancích se objevilo snad všech patnáct hráčů. Když pomineme první půli, tak ve druhé vychytal v 18. minutě dvakrát za sebou Balta Pidrmana. Na druhé straně trefil Vodrážka břevno.

Pro změnu stejné místo trefil Michal Kapoun. Poslední velkou šanci měl opět Pidrman čtrnáct vteřin před koncem, ale Baltyzarovi pomohlo břevno. Diváci ocenili obě mužstva dlouhým potleskem. Takový fotbal chceme vidět.

Alegria de Partida – Hospoda Oráčov 10:5 (3:2)
Branky: Bednář 3, Vávra 3, Uhlík 2, Paul 2 – Jeníček 3, Flajšingr, Mácha. Další příjemné okamžiky pro diváky přichystala obě mužstva v sedmém zápase nedělního kola Viola cupu. O trošku větší menu na jídelním fotbalovém lístku rozdali divákům hráči Partidy, ale třeba gólové delikatesy Jeníčka a Flajšingra příjemně pocuchaly chuťové buňky obecenstvu ve sportovní hale.

První poločas dokázal Oráčov držet krok s favoritem o čemž svědčí vývoj skóre 1:0, 1:1, 2:1, 2:2 rozdílový gól vstřelil v 8. minutě kanonýr Vávra 3:2. Druhá půle začala brankou Uhlíka 4:2. Ihned po rozehrání přišla na řadu zmiňovaná delikatesa Jeníčka, který přeloboval Zacha 4:3. Na 5:3 zvýšil Paul.

Po nádherné anglické trefě Flajšingra to bylo 5:4. Ještě ve 20. minutě snížil Jeníček na 6:5. Úplný závěr patřil v pohodě hrající Partidě a díky dalším brankám si kanonýři z tohoto týmu pronajali čelo tabulky střelců.

FK Kněževes – Notorlet Rakovník 1:10 (0:7)
Branky: Vaníček – Beneš 3, Špička 3, Hornof 2, Liprt, Weiss. Velmi rychle rozhodli o majitelích třech bodů hráči Notorletu. Poločasové vedení sedm nula bylo důkazem, že tento tým útočí na první trojku pořadí. Nejvíce byla vidět dvojice Beneš a Špička, kteří vstřelili shodně tři branky. Vychytané nuly se nedočkal Baltyzar. Radost mu překazil všudypřítomný Vaníček, který snížil na 1:7. Konec patřil opět Notorletu, který zatím neokusil hořkost porážky a do kráčel k dvojciferné výhře.

H.T.I. Janov - PVK Logistics Rakovník 1:7 (1:3)
Branky: Kinter – M. Kapoun 2, Brož 2, Pidrman, Roubík, vlastní. Poslední zápas neděle svedl proti sobě Janov, který bojuje ve spodní části tabulky a Logistics, který přemýšlí o první trojce. Ve třetí minutě odstartoval brankový účet Brož 0:1. O minutu později ukázal svoje umění Winter 1:1. Bohužel pro něj a i pro spoluhráče to byla poslední branka jeho týmu. Další góly dávali už jen hráči PVK. Tato výhra jim zatím zajišťuje třetí místo. Poslední kolo základní části rozhodne o rozdělení mužstev do tří skupin. V neděli se máme na Viole opět na co těšit .

Tabulka po 3. kole
1. Alegria 6 6 0 0 62:17 18
2. The Gunners 6 4 1 1 39:16 13
3. PVK Logistics 6 4 1 1 19:10 13
4. Notorlet Rakovník 6 3 3 0 22:7 12
5. TOPMONT 6 2 1 3 21:21 7
6. Hospoda Oráčov 6 1 1 4 20:35 4
7. FC Jesenice 6 1 1 4 19:42 4
8. FK Kněževes 6 1 1 4 16:52 4
9. H.T.I. Janov 6 0 1 5 16:34 1

Tabulka střelců:
18 Vávra Alegria, 11 Uhlík Alegria, 10 Bednář Alegria, 9 Matějovský Alegria, 8 M. Tvrz Gunners, Kejmar TOPMOMT, 7 Bařtipán Oráčov, Beneš Notorlet.

BEDŘICH KOCH