SK Pavlíkov – SK Senomaty 1:1 (0:1)

Hned od prvních minut se hrál vyrovnaný fotbal s minimem brankových příležitostí na obou stranách. Domácí se nejspíše předháněli, kdo kopne míč výše. Nejprve z hranice velkého vápna překopl T. Vodrážka a následně i Polcar s Pánkem. Největší šanci měl Polcar, který z velkého úhlu přehazoval vyběhnuvšího gólmana Červeného, ale jeho lob stihl hostující obránce vyhlavičkovat na roh. Opět se zde ale potvrdilo pravidlo „Nedáš, dostaneš“. Ve 25. minutě zahrávaly Senomaty rohový kop, který směřoval na přední tyč. Hostující útočník lehce tečoval míč hlavou před vybíhajícím Glosserem – 0:1. Hra se poté přelévala od vápna k vápnu, ale žádné další branky se diváci již nedočkali.

Do druhého poločasu vstoupili lépe domácí, kteří drželi míč daleko více na svých kopačkách. Domácím útočníkům se moc nedařilo, a tak zkusil s výsledkem něco udělat pavlíkovský obránce Vanický. Na půlící čáře vybojoval balón, běžel až k brankáři, ale jeho tvrdá střela mířila přímo do rukou brankáře. Hosté byli s výsledkem evidentně spokojeni. Střídání, které připravil trenér Vodrážka, bylo směřované k vytužení defenzivy a čekáním na brejkové situace. Pavlíkovští hráči i nadále hledali recept na senomatskou tvrz. O překvapení hostující obrany se pokoušel i Pánek, který směřoval svou přihrávku na Vodrážku. Stejně jako ve většině případů tak i v tomto senomatská tvrz tento úmysl vyčíhla a založila nebezpečný brejk. Ten zastavil M. Vodrážka nedovoleně a uviděl za svůj nekompromisní zákrok žlutou kartu. Tu ku překvapení všech ale vytáhl hlavní sudí ještě jednou a poslal hráče předčasně do sprch. V 79. minutě hosté špatně zahráli ofsajd systém, čehož využil Bauer a své sólo od půlky završil vyrovnávací brankou – 1:1.

SK Pavlíkov: Glosser – Chládek – Vanický, M. Vodrážka, Týče- D. Čech (60. Dvořák), Polcar, Pánek, Bauer - T. Vodrážka, Mouyan.
Trenér: Petr Čech.

SK Senomaty: Červený – Pichner, Kohout, Havel, Trešl – Palkoska (60. Fronk), Hůla, Kotek, Karnold – Mácha, Lahvička (70. Kozák)
Trenér: Zdeněk Vodrážka.

Jan Elsnic

close zoom_in „Hlavní sudí udělil v zápase kuriózní červenou kartu. Pravdou je, že M. Vodrážka sice poslal nemilosrdně k zemi hostujícího hráče, rozhodčí ponechal výhodu. Při přerušení hry ovšem žádnou kartu neudělil. O několik minut později zastavil Vodrážka nebezpečný brejk a uviděl žlutou kartu. Rozhodčí si ale zřejmě vzpomněl na předchozí zákrok a udělil druhou žlutou a následně červenou kartu. Příště by si mohl rozhodčí vzpomenout, že hráč neměl zastrčený dres a v devadesáté minutě jej poslat s červenou kartou ze hřiště.“ Ohlasy pište do diskuze na našem webu pod příslušný článek či na miroslav.elsnic@denik.cz ⋌Miroslav Elsnic