SK Olympik Mělník U18 - FC Kings Rakovník 1:4 (0:2)

Vzhledem k tomu, že rakovničtí „králové“ v této sezóně startují pouze v okresním přeboru, nebylo o favoritovi utkání pochyb. Úvod utkání také tak vypadal.

Domácí neustále drželi míč a obléhali branku svého soupeře. Rakovník však velice dobře vyplňoval prostory, nepouštěl mladíky do vyložených šancí a naopak vyrážel do nebezpečných protiútoků. První ještě Beneš po kombinaci s Mokrejšem neproměnil, ale poté se dostal do samostatného úniku Vávra a mezi nohama gólmana poslal míč do sítě – 0:1.

Tato branka přinesla na kopačky hráčů Mělníka nervozitu a otěže hry na chvíli převzali Kings. Netrvalo dlouho a bylo to 0:2. To Mokrejš signálem po rozehrání autového kopu nastřelil míč na zadní tyč, kde ho do čeřenu nasměroval Hornof. V tuto chvíli už se i domácí fanoušci začali podivovat, co se na palubovce odehrává. Do konce první půle pak už toho ale moc zajímavého neviděli.

Hosté zodpovědně bránili a mělnické střely z dálky s přehledem pokrýval gólman Trešl. Rakovničtí se dopředu mnoho nehrnuli a nebezpečná střela Konopáska byla ojedinělou výjimkou.

Druhé dějství přineslo podobný obraz. Mělník ještě více vystupňoval tlak a nepůjčoval „králům“ míč. Ze začátku jejich obrana dokázala odolávat, ale nakonec povolila. Nejdříve domácí nastřelili tyč, ale o minutu později si Trešl nešťastně srazil tečovanou střelu do branky - 1:2. V tuto chvíli se zdálo, že Rakovník odpadne a Olympik výsledek utkání otočí. Opak byl však pravdou.

Vávra vybojoval na polovině hřiště míč, obešel i brankáře a zavěsil - 1:3. Vedení o dvě branky opět otočilo misky vah a Kings dokázali otupit tlak soupeře. Do konce utkání zbývalo 10 minut a Mělník sáhl ke hře bez gólmana. Precizní obranný val hostů však slavil úspěch.

Favorita nepustil do jediné šance. Naopak v poslední minutě vystihl jeho přihrávku Vávra a do prázdné branky potvrdil postup svého týmu do dalšího kola poháru, což čekal asi málokdo. V dalším kole se FC Kings Rakovník střetne s druholigovým celkem SK Kladno.

„Utkání ukázalo, že FC Kings, pokud hraje zodpovědně zezadu a všichni hráči naplno bojují, tak může porážet i silné týmy. Divákům se možná náš styl nemusel moc líbit, ale v obranné hře nemám svým hráčům co vytknout. A když se k tomu přidá důraz v útočné fázi, tak se narodí takovýto výsledek. Nyní je důležité zvládnout utkání v okresním přeboru (proti Řevničovu a Třtici) a poté si vychutnat duel s Kladnem, na který se kluci moc těší,“ netajil se spokojeností rakovnický trenér Marek Titlbach.