SK Rakovník – SK Motorlet Praha 1:1 (1:0)

Na parádním pažitu hlavního rakovnického hřiště vstoupili do střetnutí aktivněji domácí, ale první velkou příležitost otevřít skóre měli hosté v 8. minutě. Zabránil jim v tom Klasna, který střelu Knopa vykopl z brankové čáry zpět do pole. O čtyři minuty později si potlesk diváků vysloužil Krejčí za sólo téměř přes celé hřiště zakončené střelou, kterou gólman vytáhl od tyče na roh. Rakovnický tlak pokračoval. Slibnou šanci měl v 23. minutě Kučera, ale nepodařilo se mu na malém vápně správně trefit merunu, která se pak stala lehkou kořistí brankáře. Nápor přinesl ovoce v 37. minutě, kdy Kedroň rohovým kopem našel v pokutovém území soupeře Majera, jehož hlavička skončila pod břevnem – 1:0.

Po změně stran se změnil i obraz hry. Iniciativu převzali Pražané a usadili se na polovině domácích, kterým chyběl na tréninku zraněný Isteník. Brankový účet vyrovnali již v 51. minutě zásluhou Knopa. Krátce nato Kešner před šestnáctkou Pražanů vystihl jejich rozehrávku a pumelicí pořádně natáhl gólmana, který ji od tyče vytlačil do zámezí. Územní převahu mohli hosté zužitkovat v 72. minutě, kdy rohový kop přelétl houštinou hráčů před brankou Kukly k volnému Machurkovi, jehož střelu z pěti kroků však stačil strážce rakovnické svatyně vyrazit. Závěr slušně hraného zápasu ale patřil domácím. V 78. minutě mohl změnit skóre Mžourek, který ale pálil jen do nohou brankáře, o pět minut později Fojtíkův projektil zpoza velkého vápna jen o centimetry přelétl horní tyč Motorletu. Velkou příležitost strhnout vítězství na rakovnickou stranu měl těsně před koncem duelu po úniku Mžourka Majer, který však z penaltové značky prázdnou bránu netrefil.

„Myslím, že generálka na divizi se povedla. S kvalitním soupeřem jsme sehráli dobrou partii, zejména pak v prvním poločase. Škoda, že nám chyběl Isteník, s nímž pro zranění nemůžeme počítat ani na nedělní zápas s Jirny. Ve druhém poločase po prostřídání hráčů jsme přenechali aktivitu hostům, ale v závěrečných minutách už jsme zase měli více ze hry my. Nerozhodný výsledek je nakonec spravedlivý pro obě strany“, zhodnotil střetnutí rakovnický trenér Radim Suchánek.

SK Rakovník: Kukla – Krejčí (58. Bláha), Fojtík, Vaidiš, Klasna – Kedroň (55. Stuchl), Razím, John (35. Mžourek), Kešner (65. Roubík) – Kučera (77. Krejčí), Majer. Trenér Radim Suchánek.

V neděli 9. srpna SK Rakovník vstoupí do nového divizního ročníku utkáním na svém stadionu s favoritem skupiny B Viktorií Jirny. Začátek zápasu bude v 17 hodin.