„Výsledek to dobrý není, ale nebyli jsme kompletní a řadu šancí nedali. Příprava pro mne nikdy výsledkově moc důležitá nebyla, podstatné je, zda budeme úspěšní v dalších týdnech,“ nechtěl být přehnaně kritický trenér Strašecí Radim Suchánek.

Jeho tým po dobrém začátku, když zahodil první dvě šance, nechal volného Bechnera, ten vysunul A. Vitnera a ten svou druhou možnost v zápase proměnil. Na konečných 2:0 pak zvýšil brzy poté Sláma z penalty za faul opět na Bechnera. „První poločas jsme až na úvodních pět minut odehráli velmi solidně. Jistě, chybičky se tam objevovaly, ale nebyly zásadní. Obrana pracovala organizovaně, záloha byla aktivní a i v přechodu do útoku nebyl zásadní problém,“ byl spokojen šéf lavičky Hředlí Jan Sklenář.

Druhou část už tolik nechválil, Strašečtí měli víc možností. Hředle z protiakcí také, ale gól už nedal nikdo. Zejména gólman Bečirovič byl skvělý, a když i on nakonec hrubě chyboval, bubáci stejně gól nedali.

Teď už je čeká sobotní výjezd do Kralup nad Vltavou, které pro tuto sezonu I. A třídy daly dohromady silné mužstvo s ex-rakovnickým internacionálem Jiřím Novotným. Ten podle některých zpráv už v klubu pokračovat nebude, naopak by tam měli být hráči, kteří se pohybují po kraji s fotbalovým šíbrem Jiřím Kabylem (naposledy Horky). O tomhle zatím kouč bubáků neví. Zato ví, že…

„Je to určitě těžký protivník, ale chtějí hrát fotbal, v tom je naše naděje. Pro nás bude podstatnější zvládat zápasy doma,“ je jasné Radimu Suchánkovi.

Ten je celkově se zimní přípravou docela spokojen. Úplně ale ne. „Řekl bych, že tak šedesát procent hráčů odmakalo přípravu velmi dobře, ale bohužel někteří měli hodně zdravotních problémů a tréninků mají málo. Vrátil se sice Honza Ducár, ale má problémy se svalem a v Kralupech určitě nebude. Do Německa odjel pracovně Sklenka, což je problém, ale aspoň na dvě utkání jsme získali ze Zavidova jako náhradu Petra Kučeru,“ je rád za pomoc souseda trenér Nového Strašecí.

Dalšími pozitivy jsou uzdravení zkušeného Mžourka a dohromady se dává také Suchánkův asistent Marek Hartman. „Fotbalista to je bez řečí, ale uvidíme, co na návrat řekne jeho koleno,“ poukazuje Suchánek na problémy borce, který si zahrál i vyšší soutěže za Kladno.

Každopádně všechny bubáky čeká v I. A třídě těžké jaro s bitvou o záchranu.

Aspoň to nebude žádná nuda.