Horní Měcholupy – Tatran Rakovník 0:2 (0:0)

V prvních minutách se hrál opatrný fotbal, obě mužstva vycházela ze zabezpečené obrany a šancí bylo na obou stranách poskrovnu. Hosté hrozili z brejků, ale největší šance Tatranských, kterou měl na kopačce Horník, zůstala nevyužita, když jeho střela těsně minula roh Fryštákovy branky. Domácí hrozili ze standardních situací, ze kterých si dokázali vypracovat dvě velmi dobré příležitosti, ale Tatranské podržel brankář Zach a tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

Druhou půli začali domácí náporem, vytvořili si sérii standardních situací, ale velmi dobře organizovaná obrana Tatranských si počínala téměř bezchybně, a když už se hráči Měcholup dostali do nebezpečného zakončení, mířili nepřesně. Rozhodující moment v utkání přišel v 73. minutě. Tatranští podnikli jeden ze svých nebezpečných výpadů, Mařík před velký vápnem našel volného Abrahama, ten posunul nabíhajícímu Göghovi, jehož projektil vymetl šibenici – 0:1! Na druhé straně měl na noze vyrovnání Hašek, ale jeho střela mířila těsně vedle. V 84. minutě podnikli hosté další protiútok, střelec úvodní branky Gögh se nyní ocitl v roli nahrávače a přesnou přihrávkou našel Bareše, který s pomocí teče domácího obránce prostřelil Fryštáka podruhé – 0:2. Domácí se ještě snažili s výsledkem něco udělat, ale Tatranští v čele s výborným Radkem Zachem cenné vítězství uhájili.

„Jednalo se o nadstandardní divizní zápas v rychlém tempu, s šancemi na obou stranách a fotbalovou kvalitou. Hráči si výborně plnili svoje defenzivní úkoly a přesvědčili se, že pokud se budou držet taktických pokynů, mohou se vyrovnat i soupeři se čtyřmi ligovými hráči. Navíc jsme dokázali vstřelit dva krásné góly a zaslouženě zvítězit," uvedl spokojený trenér Tatranu Pavel Mareš na oficiálním klubovém webu.

Tatranští podruhé za sebou udrželi čisté konto, byla to zároveň jejich třetí výhra v řadě a v tabulce divizní skupiny B jim nyní patří osmé místo.

Tatran Rakovník: Zach – Výborný, Vecka, Bredler, Vrána – Bareš (87. Polášek), Verner, Horník (65. Gögh), Kučera (89. Červenka) – Lesniak (42. Mařík), Abrham (85. Pidrman). Trenér: Pavel Mareš.