Po podzimní části vedete soutěž s náskokem pěti bodů. Panuje u vás spokojenost?

Vzhledem k postavení v tabulce a zmiňovanému náskoku panuje s naším podzimním vystoupením spokojenost. Nutné je ovšem dodat, že jsme teprve v polovině soutěže a k tomu, abychom splnili náš cíl, což je postup do vyšší soutěže, je potřeba i nadále pokračovat v kvalitních výkonech a hlavně úspěšných výsledcích.

Ve svém kádru máte nejlepšího podzimního střelce Michala Červenku, který nastřílel téměř třetinu všech branek. Dost často to byl právě on, kdo rozhodl zápas. Je pro vás postradatelný?

Michal je kvalitativně fotbalista, který jednoznačně převyšuje ostatní hráče v soutěži. Stal se nejlepším střelcem podzimní části, ve které však vinou zranění odehrál jen sedm zápasů. Z toho logicky vyplývá, jak moc je pro mužstvo platný.

Dojde ve vašem týmu k nějakým zásadním změnám?

Hostování končí právě Michalu Červenkovi, Fraňkovi a Knapovi. Všichni mají zájem u nás zůstat a já osobně si je v týmu i nadále přeji. Co se týče nějakých dalších posil, vše je zatím v jednání a přivítal bych pouze takové, které by zapadly jak do herního systému, tak do party.

Na čem hlavně potřebujete přes zimu zapracovat?

Základem je jako vždy nabrat fyzickou sílu, což určitě není populární, leč nezbytné. Dále chci využít dlouhého přípravného období k tomu, abych dal šanci všem hráčům širšího kádru, tzn. že každý z dostane odpovídající prostor, aby mě přesvědčil, že do kádru patří. Chci vytvořit mužstvo, které bude silné jak po fyzické stránce, tak i po psychické.

Na vaše zápasy chodí nejvíce diváků. To Branov tolik žije fotbalem?

Naši fanoušci určitě patří mezi nejlepší na okrese, ovšem je třeba dodat, že počet diváků se skládá i ze zápasů na hřištích soupeřů. Příčinu bych viděl v tom, že jsme každé utkání museli dokazovat roli favorita a každý divák byl zvědav, jak se s tím mé družstvo vyrovná.

Pokud byste měl vybrat jeden zápas, který se vám asi nejvíce povedl a s výkonem týmu jste byl absolutně spokojený ?

Vybrat jeden zápas určitě nejde. Jedná se spíše o takové bloky několika utkání, která se nám vydařila více a méně. Mezi nejpovedenější patří konec podzimní části, kdy jsme měli poměrně těžký los (Zavidov, Mšec, Lány a Oráčov). Vše jsme zvládli výsledkově a hlavně i herně. Zde jsem byl s herním projevem spokojen. Naopak mezi méně povedené patřil blok zápasů Pavlíkov, Kolešovice, Roztoky, zde jsme hráli v křeči a chyběla zde radost z fotbalu a taková ta lehkost.

Koho považujete v soutěži za největšího rivala a proč?

Rezervu Tatranu, protože dokáže v důležitých zápasech nasadit prakticky A–třídní mužstvo. Další důvod vidím v tom, že je to náš nejbližší soupeř ze špičky tabulky. Tento zápas považuji za takový klíč, protože pokud jej zvládneme, výrazně se přiblížíme k našemu cíli.

Jak bude vypadat zimní příprava a kdy ji zahájíte?

Zimní příprava začne první týden v lednu. Důvodem brzkého začátku je naše účast na kvalitně obsazeném turnaji v Novém Strašecí, kde nás již 10. ledna čeká zahajovací duel. Jinak celá příprava proběhne v domácích podmínkách a samozřejmě hlavní náplní bude nabírání vytrvalosti a síly.