Během podzimní části jste získali 22 bodů. Jak jste s tímto stavem spokojen?
Co se týče bodů, jsem s tímto počtem spokojen, protože se jedná o náš druhý nejlepší výsledek zavidovského účinkování v I. A třídě. Každopádně mohlo být klidně o tři, čtyři bodíky více, ale musíme být na zemi, 22 bodů je dobrý základ.

Vaše letní příprava probíhala trochu netradičně, ale docela se vám povedla, byl to náznak lepšího půlroku, než jaký jste odehráli na jaře?
Letní příprava byla docela krátká a jelikož jsem byl v zahraničí, hodně mi pomohl Bedřich Koch, který má podobné fotbalové myšlení. Poté jsem to přebral opět já, ale nebylo již tolik prostoru něco natrénovat, spíš jen doladit. Větší vliv na zlepšené výkony mělo výrazné posílení kádru.

Takže s posílením kádru jste byl spokojen…
Určitě, povedlo se nám posílit nejvíce, co jsem v Zavidově. Přišel Martin Wittmayer, o kterého jsme usilovali už roky a ukázal se jako velice výrazná posila a byl jedním z klíčových hráčů. Z dorostu SK přišel Kuba Knor, kterého znám jako fotbalistu léta, věděl jsem o jeho kvalitách, ale přesvědčil mě, že je ve skutečnosti ještě kvalitnější. Dostal se do základní sestavy a už z ní nevypadl, podával velice kvalitní výkony a tak nebyl důvod něco měnit. Z Tatranu přišli mladíci Patrik Vitner a Pavel Šíma, kteří rovněž prokázali svoje kvality a schopnost hrát A třídu mužů.

Kromě toho se do sestavy po delší odmlce vrátili Josef Klouček a Václav Ryšlavý…
Oba dva považuji rovněž za velké posílení. Pepík Klouček se vrátil po zranění a byl velice platný, což je vidět i na obdržených brankách, kdy s Vláďou Benešem vytvořili výbornou stoperskou dvojici. Podařilo se nám přemluvit Vencu Ryšlavého, který se vrátil k fotbalu a také nám velmi pomohl.

Z vašeho hřiště se stala nedobytná tvrz, když jste ani jednou nezaváhali a porazili první tři týmy tabulky. Kde vidíte příčiny?
U nás se žádnému mančaftu nehraje dobře, neboť máme specifické menší hřiště. Mančaft máme poskládaný tak, že na tomto hřišti umí zahrát, takže když nám to sedne, jsme schopni doma porazit prakticky kohokoliv. Jako nejlepší bych pak ohodnotil právě duely s prvními třemi týmy tabulky.

Kdo z těchto tří mančaftů byl vůbec nejsilnější?
Líbilo se mi Podlesí, které je velice kvalitní a Černolice hrály také velice dobře, zde hrají prim bývalí ligoví hráči.

Doma jste sice porazili každého, najde se však utkání, které se vám moc nepovedlo?
Herně nejhorší duel byl s Vestcem, za který hraje Jirka Novotný. Horko těžko jsme to otáčeli, bylo to hodně vyhecované a vyhrocené, nebyl to příliš líbivý zápas. Na druhou stranu, tři body jsme vydřeli.

Některé týmy, jako třeba právě Vestec, vaší domácí vítěznou šňůru moc neunášely…
Hráči Vestece nám prokopli dveře, ale kdo na zápasech byl, nemůže říci ani slovo. Samozřejmě, že ke křivdě pak chybí kousek, ale nebylo tam nic, co by nějako ovlivnilo zápasy, to v žádném případě.

Domácí fanoušci ale musí být s vaší jízdou spokojeni…
Určitě ano, chodí jich hodně, jsou s námi na jedné lodi, fandí a my to hrajeme i pro ně. V tomto regionu se taková soutěž předtím nikdy nehrála a v dohledné době, pokud by ji nebude hrát Zavidov, ji nebude hrát asi žádný další tým. Diváci si této příležitosti váží, přijede spousta ligových hráčů a návštěvnost 150, 200 lidí není výjimkou. Touto cestou bych chtěl poděkovat divákům za jejich přízeň. Samozřejmě ne vždy je posvícení, ne vždy se daří, ale diváci stojí za námi a to je dobře.

Venkovní zápasy se vám naopak nedařily vůbec. Z osmi zápasu máte pouze bod…
Venkovní bilance mě mrzí, na první pohled nevypadá vůbec dobře a oproti domácím zápasům je to jako noc a den. Přesto jsme neodehráli špatné partie, chybělo nám i trošku štěstíčka a projevil se zde fakt, že oproti domácím zápasům, kde si vypracujeme spoustu šancí a nějaké proměníme, venku máme šancí méně a tudíž jich tolik neproměníme. Leckde jsme sahali na body, což potvrdili i trenéři domácích mančaftů, ale nic jsme neuhráli. Kdo však naše zápasy viděl, dá mi za pravdu.

Kde jste byli vítězství nejblíže?
Jednoznačně lepší jsme byli ve Vraném, v Hostomicích, suverénní jsme byli v Jedomělicích, kde byla naše výhra do nebe volající. V těchto třech zápasech jsme herně kralovali, ale vraceli jsme se s prázdnou a je to velká škoda.

Nejméně povedený venkovní zápas byl v Příbrami?
V Příbrami jsme neměli ani na bod a prohra 5:2 byla zasloužená. Soupeř nás přehrál fotbalovostí, rychlostí, důrazem, prostě vším. Tam jsme neměli opravdu šanci, ale troufnu si říci, že ve zbývajících zápasech jsme na body měli.

Tabulka soutěže je hodně vyrovnaná. Kdo si myslíte, že postoupí do krajského přeboru?
Říká se leccos, pak je také otázka, zda pokud daný tým soutěž vyhraje, bude kvitovat i postup, ale co jsem zaslechl, stálo by o postup Podlesí. Zatím to tak nevypadá, ale pokud by první skončila Příbram, myslím, že by postup také akceptovala.

Zmínil jste vaše velké posílení kádru, což mělo vliv i na slušné výkony B – mužstva, které je v okresním přeboru šesté s minimální ztrátou na třetí Olešnou…
Ono je to trochu zkreslené. B-týmu se dařilo hlavně díky posilám z áčka, které dost často chodili pomáhat, což ale bohužel opačně nefungovalo.

Jak jste spokojen s tréninkovou morálkou?
Začátek byl dobrý, pak to upadalo, což je zaviněno i posunem času, zkrátil se den a kvůli pracovní vytížeností. To je ale úděl všech takovýchto mančaftů a s tím si musíme poradit.

Budou přes zimu nějaké příchody či odchody?
O žádných příchodech neuvažujeme a budeme rádi, když udržíme stávající kádr a budou se nám vyhýbat zranění. Co jsem slyšel, tak na odchodu je Milan Polák a Adam Špička, který by měl jít do Lužné.

Jak bude vypadat zimní příprava?
Začali jsme tuto sobotu a příprava bude probíhat víceméně v domácích podmínkách, budeme trénovat na umělce a běhat po místní krajině. Máme tři přípravné zápasy v Rynholci, a to se Slaným, Lhotou, Mšecí, a zajíždíme do Žihle. Myslím si, že na jarní část budeme připraveni.

S kolika body byste byl na jaře spokojen?
Náš cíl je jasný – pohodová záchrana. Nemá cenu se bavit o bodech, uvidíme, jak se jarní část vyvine. Já pořád tvrdím, že tento mančaft má v pohodě na klidný střed tabulky, do desátého místa.

Díváte se i trochu výš? Ztrátu nemáte zase tak velkou…
Ne, ne, určitě nedíváme. My jsme nohami na zemi a víme, kam patříme. Pohodový střed A třídy jsme schopni si bez nějakých jiných vlivů uhrát a takto nám to stačí.