Je to pěkný pech čekat na termín, kdy vás vezou na sál a pak další trvání, než se dáte po zákroku dohromady a budete moct znovu začít. I ona musela na operaci s kolenem, a to dvakrát, protože při první pokusu se zjistil další závažnější problém, a bylo třeba podívat se na kolínko „zevnitř" podruhé. Jak se to stalo, nám už Lucka vypráví sama v rozhovoru…

Jaké to je se zranit na delší dobu a chodit se na fotbal jen koukat?
Pro člověka, který hraje fotbal rád, je zranění na dlouho hrozné. Na podzim jsem si zahrála pouze dva celé zápasy. Po zranění jsem se jezdila dívat a fandit. Na každém zápase jsem si říkala, že bych raději hrála.

Co se vám přesně při úrazu stalo a jak doktoři poznali co vám je?
Při úrazu mi praskl vnitřní meniscus a přední křížový vaz. Nejprve mi bylo řečeno v Rakovnické nemocnici, že jsou natažené pouze postranní vazy, a že za 14 dní zas budu běhat. Za tu zprávu jsem byla ráda, ale když koleno do pondělí oteklo, tak jsem šla k panu doktorovi Michaličkovi. Ten z kolene vytáhl krev a řekl, že je prasklý meniscus. Po té mi ho v Vraze operovali, ale při operaci zjistili také prasklý křížový vaz.

Už jednou vás operovali a nyní jste pár dní po druhé operaci, jak se cítíte? Kdy budete moct znovu začít koleno zatěžovat?
Jsem třetí den po plastice křížového vazu. Dnes už se cítím poměrně lépe. První den byly velké bolesti a kapačky zabraly vždy jen na chvíli. Koleno budu moc zatěžovat až po osmi měsících. Doufám, že se to bude dobře hojit a budu moc začít dřív.

Pavlíkovské lvice budou bojovat v soutěži s malým počtem hráček, ale zrovna vy na soustředění jedete, i když budete jen posilovat, jak vidíte jarní část soutěže?
V jarní části budou Lvice oslabené, to byly i celý podzim, kdy na zápasy jezdily v 9-11 hráčkách. I přesto dokázaly uhrát první místo. Na jarní přípravu se sháněly posily, a tak doufám, že přibude nějaká další slečna.

Až se uzdravíte a budete v plné zátěži, neměla byste chuť zkusit fotbal na vyšší úrovni? Pokud ano, kde by se vám líbilo a jak moc na sobě chcete ještě pracovat?
Až budu v plné zátěži, tak se určitě vrátím mezi Lvice a Olympii Rakovník, za kterou hraji futsal. Lákalo by mě zkusit fotbal na vyšší úrovni, ale mám před sebou ještě rok a pul školy, která je pro mě na prvním místě. Fotbal hraji 12 let, ale živit se s ním nehodlám, a proto zůstanu se Lvicemi. Hlavní pro mě je, aby se koleno dobře hojilo a já se mohla fotbalem bavit.