SK Rakovník – SK Lhota 3:3 (2:3), p.k.: 5:3

Domácí začali aktivně a hned v 5. minutě zamířil Nwogu hlavičkou těsně nad po centru Mareše, který za Rakovník nastoupil znovu po 10 letech. V 7. minutě vybojoval aktivní Mareš rohový kop. Sklenka míč přetáhl až na roh velkého vápna, kde stál Fojtík, který jej z voleje poslal technickou střelou do šibenice Vošmíkovy branky – 1:0. Domácí se však z vedení neradovali příliš dlouho, neboť v 9. minutě propadla rakovnická obrana na levé straně, čehož využil Žahour a střelou přes celé vápno překonal Kabeleho – 1:1. Ve 13. minutě dokonali hosté obrat, když se z pravé strany do vápna prosmýkl Jung a předložil míč před prázdnou branku Vydrovi – 1:2. Brankové hody pokračovaly. Ve 25. minutě zahrával trestný kop z rohu velkého vápna Fojtík. Jeho střelu přes zeď vyrazil Vošmik jen za svá záda – 2:2. O pár sekund později našel Hamouz na pokutovém území parádně Sklenku, který ovšem z voleje přestřelil. Ve 32. minutě utekl Kudela Fojtíkovi a obstřelením Kabeleho vstřelil třetí branku hostů – 2:3. Ve 42. minutě zatáhl míč po levé straně Severin, narazil si jej s Hamouzem a z bezprostřední blízkosti trefil pravou tyč Vošmikovy branky. Při následné dorážce zamířil Nwogu vedle.

V 54. minutě se za hostující obranou zjevil Nwogu, ale situaci špatně vyhodnotil a místo zakončení hledal nabíhajícího Pucholta. O deset minut později se hosté dostali do brejku, který zakončil Jung tvrdou střelou do nohou Kabeleho. V 68. minutě se Lhota dostala do dalšího brejku, tentokrát 2 na 1, ale naštěstí pro domácí Jung včas nepředložil míč nabíhajícímu Kudelovi. Od této chvíle hostům docházel dech a domácí tým se postupně dostával do tlaku. V 72. minutě nechala hostující obrana příliš prostoru Pucholtovi, který střelou z 25 metrů překonal Vošmíka a vyrovnal – 3:3. Napětí se s přibývajícími minutami stupňovalo, šance se střídaly na obou stranách. V 88. minutě byl při průniku faulován hostující kapitán Havelka, jemuž byla ponechána výhoda. Hra pokračovala a v dalším souboji byl Havelka faulován Hornofem. Hostující kapitán ovšem souboj následně dohrál a velmi tvrdým „šlapákem" zlomil domácímu stoperovi obě dvě kosti v dolní končetině. Za ostrý zákrok obdržel Havelka červenou kartu. K utkání byla přivolána rychlá záchranná služba, která Hornofa odvezla ihned do rakovnické nemocnice.

Kapitána Lhoty zranění soupeře moc mrzelo. Jak přiznal, nebylo a není mu z toho dobře. „Chtěl jsem jen dohrát souboj o balon, nebyl v tom žádný úmysl. Hrajeme přece fotbal pro radost," řekl Deníku Havelka.

Utkání se následně ještě dohrávalo a v poslední minutě měl obrovskou šanci domácí Vild, ale v těsné blízkosti hostujícího brankáře nepřekonal.
V penaltovém rozstřelu byli úspěšnější domácí, kteří proměnili všech pět penalt, zatímco hostující Hejduk v 2. sérii přestřelil branku.

„V první půli jsme hráli naivní dětský fotbal, bez důrazu, a proto jsme inkasovali tři laciné branky, až od 55. minuty jsme začali hrát fotbal, který bychom chtěli hrát," zhodnotil zápas Libor Šíma.

SK Rakovník: Kabele – P. Tvrz, Fojtík, Hornof (90. Rohla), Severin – Mareš (85. Faigl), Pucholt, Sklenka, R. Hamouz (67. Nováček) – Isteník (59. Vild), Nwogu. Trenér: Libor Šíma.

Autoři: Josef Rod, Marek Tvrz