Hořovice přišly v nastavení o vítězství

Bzová/ Fotbalisté Hořovic byli v neděli dopoledne krůček od vítězství nad Tatranem Rakovník. V posledních vteřinách nastavení ale díky několika chybám Hořovických dokázali hosté vyrovnat na 2:2.

14.4.2008

I.A: Hořovice - Tatran Rakovník 2:2Foto: DENÍK/Jan Vildmon

Hořovice - Tn. Rakovník 2:2

V úvodu měli mírně navrch hosté. Oba celky si v prvních dvaceti minutách vytvořily dva náznaky šancí. Za zmínku jinak stojí jen střela Kapouna z dvaceti metrů, kterou zlikvidoval Šilhavý. Poté se hra vyrovnala, šance ovšem k vidění příliš nebyly. Hosté se dvakrát snažili prosadit rychlými brejky, ale Šilhavý vždy dobře vyběhl a akci soupeřů zastavil.

Druhá půle byla mnohem zajímavější. První šance se zrodila hned v 46. minutě, kdy se ocitl domácí Král zcela volný v šestnáctce, vystřelil ale vysoko nad branku. O dvě minuty později zahrozili i hosté. Po rohu hlavičkoval Beneš z malého vápna nad branku. Gólu se diváci dočkali v 54. minutě. Domácí Kolář zatáhl míč až k brankové čáře a poté zpětnou přihrávkou našel Nesnídala, který zamířil k protější tyči - 1:0. Z vedení se ale Hořovice radovaly jen minutu. Po sérii několika hrubek domácích na hranici šestnáctky vypálil Urik, Šilhavý sice míč vyrazil, ale jen k volnému Eckovi, který doklepl míč do prázdné branky - 1:1. Vyrovnání ovšem hosty nedostalo na koně, naopak více ze hry měli domácí, kteří si vytvořili také několik slušných šancí. Jenže Nesnídal pálil z dobré pozice nad branku a akrobatický pokus Šmída zlikvidoval Fiedler. V 73. minutě Hořovice šly podruhé v utkání do vedení. Rak poslal dlouhým míčem do úniku Nesnídala, který nadvakrát překonal rakovnického brankáře - 2:1. O sedm minut později mohl pojistit vedení domácích Štěpnička, jenže z osmi metrů mířil vysoko nad branku. Závěr zápasu domácí hráči nezvládli. Po několika taktických chybách domácích hráčů přišel ve druhé minutě nastavení centr hostů a vzhledem k tomu, že měl Kapoun dostatek prostoru pro hlavičku, nemohl se nikdo divit, že pohodlně vyrovnal na 2:2.

Branky: 54. a 73. Nesnídal - 55. Eck, 90. (+2) Kapoun. ŽK: Nesnídal, Albl (oba H). Rozhodčí: Rybka. Diváků: 120. Poločas: 0:0.

Hořovice: Šilhavý - Nesnídal, Rak, Král (81. Švarc), Novotný (86. Bláha), Štěpnička, Kolář, Pergl, Albl, Šmíd, Slepička (65. Hlavsa).

Tn. Rakovník: Fiedler - Kratochvíl, Novák, Čermák, Beneš, Hůla, Pokorný, Krejza (74. Kollár), Eck, Kapoun, Urik.

Autor: Jan Vildmon

14.4.2008 VSTUP DO DISKUSE

Velmi silný vítr pokácel desítky stromů

Přípravka HC Rakovník roč. 2010 triumfovala na domácím ledě, když porazila týmy Benátek, Žebráku i Slaného.