Jaroslav Červený byl platný i ve vrcholném duelu sezony na hřišti Sokola Hostouň, kde sice branku nevstřelil, ale tu rozhodující připravil výstavní přihrávkou za beky pro spoluhráče Pucholta. A tak pochopitelně zářil spokojeností.

Vyhráli jste stylově na půdě svého největšího rivala, Hostouně. Oslava postupu je o to sladší, že?
Jsme určitě moc rádi. Zápas byl sice ke konci docela hodně vyhrocený, ale pro nás dopadl dobře. Teď to pořádně oslavíme.

O vašem postupu už se dalo uvažovat pěkných pár týdnů, byť teoreticky vás Hostouň pořád ještě trochu ohrožovala. Kdy jste začali věřit vy?
Určitě už takové tři neděle zpátky jsme si mysleli, že by to mohlo vyjít. Nicméně je pravda, že zápasu v Hostouni jsme se trošku báli. O to skvělejší je, že jsme ho zvládli a jsme v kraji.

Patříte mezi nejsilnější i nejlepší útočníky soutěže. Gól jste nedal, ale jeden jste připravil. Dělala vám hostouňská obrana problémy?
Řekl bych, že obranu zase tak dobrou neměli, alespoň v tomhle utkání. Určitě jsem v soutěži hrál proti daleko lepším obráncům, alespoň z mého pohledu. Problém by byl možná s tím vysokým. Motlík? Ano, to je on. Ale je zraněný.

Máte hodně mladý tým, v soutěži jste dělali krůček za krůčkem a letos už jste byli nejlepší. Jaká bude budoucnost?
Věřím, že dobrá, že se v přeboru prosadíme. Možná by to chtělo ještě trochu posílit třemi čtyřmi staršími kluky. Pak si myslím, že by pro nás nemusel být stropem ani kraj. SK Rakovník by si to vzhledem ke své historii zasloužil.