Dobříš – SK Rakovník 4:1 (2:0)

Domácí byli nebezpeční směrem dopředu a již v 7. minutě se dostali do vedení. Valsa se dostal za obranu, Pešek dobrým vyběhnutím jeho pokus vyrazil, ale tápající obránci SK tak dlouho nedokázali odkopnout míč do bezpečí, až se Valsa dostal k míči znovu a střelou pod břevno otevřel skóre.

V 18. minutě utekl ten samý hráč po levé straně Matesovi, přízemní přihrávkou před branku našel Dorta a bylo to 2:0. I v dalším průběhu byli aktivnější, nebezpečnější a hlavně přesnější domácí a velké štěstí stálo u hráčů Rakovníka v okamžiku, kdy Dort prošel do vápna, přihrávkou našel Valsu, který zcela sám před prázdnou polovinou branky z malého vápna mířil jen do břevna.

Hosté nebyli směrem dopředu díky nepřesnostem, kvůli kterým si nedali více jak dvě přihrávky po sobě, nebezpeční, a za zmínku stojí jen tvrdá střela Matese těsně mimo a hlavička Podraného, kterou Weber vytěsnil nad břevno. Ani domácí se brankově již v první části neprosadili a tak hosté odcházeli do kabin s dvoubrankovým mankem.

Do druhého poločasu nastoupili hosté se změnami v rozestavení a s pokusem o obrat v utkání. Jejich plány však vzaly za své v 51. minutě, kdy se kolem Tvrze obtočil u půlící čáry Dort, přesnou přihrávkou našel Maryšku a ten zvýšil na 3:0.

Tentýž hráč utekl hostující obraně ještě v 80. minutě a z úhlu zvýšil na 4:0. Hosté korigovali o chvilku později, když P. Tvrz po závaru v pokutovém území snížil na konečných 4:1.

„Naše hra postrádala důraz a přesnost. Vzhledem k průběhu zejména prvního poločasu je naše porážka zasloužená a v konečné fázi ještě milosrdná. Za dnešní výkon jsme si bodovat nezasloužili," zhodnotil venkovní zápas trenér Jiří Kučera.
Další utkání odehraje SKR v neděli od 16:30 doma proti Ostré.

SK Rakovník: Pešek – Mates (75. P. Červený), Hornof, Červený Z. (87. Cibulka), Beneš – Žďánský (87. Tvrz M.), Tvrz P., Sklenka, Pucholt, Jiránek (57. Jirásek), Podraný.