FK Hředle –TJ Sokol Domoušice 6:3 (2:2)

Zlom zápasu nastal v závěru prvního poločasu za stavu 2:2, když nařízenou penaltu vychytal Malinovský a chvíli na to zachránilo Hředle od inkasování branky břevno. Od tohoto okamžiku hostům došly síly a domácí hrozili jedním rychlým brejkem za druhým. „Byl to náš nejlepší výkon v přípravě," byl spokojen vedoucí Hředel Jan Sklenář, jenž vyhlíží start jarní části I. B třídy s optimismem. „Příští týden máme poslední přátelské utkání, následující víkend nás čeká první mistrovský zápas s rezervou Tatranu. Doufám, že navážeme na výsledky z povedené zimní přípravy, kde jsme ani jednou neprohráli."

Hředelští se krátce po úvodním hvizdu dostali do vedení, když se po kombinaci přesně trefil Vodrážka – 1:0. Poté se hra vyrovnala a dominovali především brankáři. Po půlhodině hry propadli hředelští stopeři a hostující útočník po samostatném úniku zakončil kolem bezmocného Malinovského – 1:1. Domácí ihned odpověděli a Volráb po kombinaci se Slámou nedal brankáři šanci – 2:1. Chvíli před koncem prvního vyrovnaného poločasu Hředle podcenily situaci u lajny a dalekonosná střela překvapila Malinovského – 2:2.

„V důležitých momentech prvního poločasu nás podržel brankář a dobře zajištěná obrana s Pelcem v čele. V druhém poločase jsme proměnili šance, což nám snad dodá sebevědomí do soutěže," doufá střelec dvou branek Denis Bechner.

Na další gól si Hředle musely počkat až do 60. minuty, když Sláma vysunul chytře Bechnera, ten se vyhnul ofsajdové pasti a utekl obraně – 3:2. Od té chvíle začaly pro domácí gólové hody. Sláma ve vápně přešel přes dva hráče, zpětnou nahrávkou našel volného Vitnera a ten přesně k tyči zvýšil na 4:2. Vzápětí Vitner prudkou střelou do tyče založil ojedinělý brejk hostů, kteří dokázali snížit, když na zadní tyči obrana nechala volného hráče – 4:3. Vitner dělal bekům Domoušic velké starosti a servíroval jednu gólovou přihrávku za druhou. Jednu takovou využil Bechner čtvrthodiny před koncem – 5:3. V závěru Hředle zahrávaly přímý kop, k odraženému míči se nejrychleji dostal Sláma, který střelou do šibenice upravil na konečných 6:3.

FK Hředle: Malinovský – Pelc, Somol, Rais, Cibulka – Volráb, Sláma, Bureš, Vodrážka – Bechner, Vitner.
Hokejově střídali: Bethel, Hladký, Šmíd, Pichnarčík.

Autoři: Josef Rod, Běta Brabcová