SK Rakovník B na jaře podruhé remizoval, avšak tentokrát si bonusový bod nepřispal, když po remíze 1:1 podlehl Unhošti v penaltovém rozstřelu. Nejhůře dopadly Hředle, které od suverénní Hřebče vyfasovaly bůra a klesly na poslední místo tabulky.


Podle vedoucího Hředel Jana Sklenáře je pětibrankový debakl ještě hodně milosrdný. „Od úvodu se hrálo na jednu branku, Hřebeč je se svým kádrem úplně někde jinde a patří možná i o dvě soutěže výš. Po čtvrt hodině přišla hloupá chyba Malinovského, kdy mu vypadl centr z rukou a Klavík otevřel skóre. Pak už byla jen otázka, kde se brankostroj zastaví," přiznal Sklenář a dodal.

„Naštěstí Hřebeč k zakončování přistupovala dost laxně, takže to skončilo jenom na pěti. Třeba Klavík měl minimálně čtyři tutovky a nejen on. My jsme měli jedinou šanci, když Vitner ze samostatného úniku nastřelil pouze brankáře. Není tedy moc co hodnotit a pro nás začíná jaro až teď v sobotu."

Tatran i Mšec jsou na jaře stoprocentní

Fotbalisté Tatranu Rakovník B po Hředlích vyhráli také v Doksích, když úvod utkání je zastihl ve výborné formě. „První půl hodinu jsme soupeře vůbec k ničemu nepustili a naši hru korunovali dvěma brankami, když po kombinaci nejprve otevřel skóre Weis a po dlouhém odkopu Tůmy se mezi domácími stopery prosadil Klíma," popsal povedenou půl hodinu kouč rezervy Tatranu Zdeněk Weis, podle nějž jeho svěřencům následně došel dech.

„Poté se obraz hry kapánek změnil, domácí začali hrát důrazně až agresivně a v druhé půli jsme úplně odešli ze hry. Navíc se nám zranili Konopásek a Čermák, naštěstí nás dvakrát podržel gólman Tůma a Doksy stačily pouze snížit na konečných 2:1. Tři body z venku se počítají."

Mšec drží na třetím místě čtyřbodový náskok, když zdolala nepříjemné Zlonice 2:0. „Zlonice jsou pro nás nepříjemné a dlouhodobě se nám proti nim nedaří. Tomu odpovídal i první poločas, kdy hosté byli lepší a po standardkách si vypracovali několik šancí. My jsme měli jen dvě příležitosti, ale Zeman hlavičkoval nedůrazně a Pelce vychytal v závěru poločasu brankář," zhodnotil první poločas kouč Mšece Miloslav Mrázek a pokračoval v hodnocení druhé půle.

„Druhý poločas byl už o něco lepší a ujali se šťastně vedení, když Paluba centroval a míč skončil na zadní tyči za zády brankáře. Poté nás podržel Bartyzal, ale další šance už jsme hostům nedovolili. Naopak druhou branku mohli přidat z brejků Mrázek a Setnička, který se prosadil až pár minut před koncem, když Palubův roh trefil z první krásně k tyči," popsal klíčové okamžiky druhé půle mšecký kouč a dodal. „Dnes můžu být spokojen pouze se ziskem tří bodů. Náš výkon nebyl vůbec dobrý a vítězství považuji za hodně šťastné."

RezervaSK Rakovník má další remízu

Fotbalisté SK Rakovník B i podruhé na jaře remizovali. „Opět jsme prospali první poločas. Naší hře chyběl především důraz a nepřesností přihrávek se to jen hemžilo. Ve druhém poločase jsme se dostali trochu do hry. Podařilo se nám vyrovnat. Remíza je spravedlivá," uvedl kouč Petr Kýzl.