Sportovní areál TJ Tatran Rakovník se už řadu let potýká s nedostatkem vody pro zavlažovací systém. Dosud se jako jediný zdroj vody používala studna, která má ovšem pro závlahu travnatých hřišť v areálu nedostatečnou kapacitu.

Varianta další studny přímo v areálu byla zamítnuta Povodím Vltavy, a tak před rokem proběhly ověřovací průzkumné zkušební vrty v blízkosti areálu včetně hydrodynamické čerpací a stoupací zkoušky.

Odstavené vozy s déle než půl roku propadlou technickou kontrolou půjdou do dražby.
Opuštěná auta mizí z ulic. Rakovník prodává pět vozů v elektronické dražbě

Byly odebrány dva vzorky vody ke zjištění kvality čerpané vody. „Na jejich základě bylo zjištěno, že voda z vrtu může být odebírána jako užitková, dostali jsme povolení k čerpání vody a byl nám schválen záměr na stavbu vodního díla,“ uvedla mluvčí radnice Kateřina Hradilová.

V současné době už je prováděna konečná úprava vrtané studny s ponorným čerpadlem a s výtlačným potrubím o celkové délce 218 metrů. Potrubí bude vyvedeno u stávající nadzemní akumulační nádrže s obsahem 70 kubíků. Do stejného výkopu jako potrubí bude přiloženo elektrické připojení čerpadla.

Kouzelnická show Jana Vaidiše v Tylově divadle Rakovník.
Kouzelník Jan Vaidiš svou kouzelnickou show uchvátil rakovnické publikum

Veškeré práce mají být hotovy do 20. prosince tohoto roku. Od jarní části sezony tak už bude v areálu rakovnického Tatranu v provozu nový systém zavlažování.

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT: Demolice v Rakovníku: k zemi jdou budovy podniku Brano i dům vedle galerie

Zdroj: Deník/Josef Rod