Tím spíš je nutné se pozastavit nad tím, proč v posledním kole padlo neuvěřitelých třináct červených. Velký podíl má pětice kartiček z utkání Lužná – Roztoky, kde už vůbec o nic nešlo a sudí Rendl vylučoval pětkrát. Mnohdy si hráči ani vedení neuvědomují, že disciplína je důležitá i v utkáních, kde o nic nejde.

Přes prázdniny a přes léto se na vyloučení zapomene, už večer v hospodě na dokopné o nich nikdo neví, ale s příchodem a startem nového ročníku to může hráče mrzet. Nenastoupit v prvním zápase (v případě rvačky v Lužné to bude jistě víc) by asi nikoho nepotěšilo. Jaký hráč byl nejvíce trestaný?

Při náhledu do červených karet dostali hráči za sezonu nejvíce dvě karty, a bylo jich několik. Čísla se ale lišila, pokud šlo o karty žluté barvy. Těch nasbíral bezpečně nejvíc (14) Kamil Hrubý z FK Kněževes. Po jedenácti obdrželi oráčovští Josef Pfejfer a Petr Šťastný.

A kdopak měl asi nejpočetnější diváckou kulisu? Pochopitelně postupující celek Lán. Za sezonu vidělo v domácím prostředí hráče Lán 1395 lidí, venku podporovalo celkem 1105 lidí, což znamená, že i na hřištích soupeře byl o fotbal v podání budoucího nováčka I. B třídy zájem. Dohromady je to tedy slušná návštěvnost – 2500.

Na druhém místě, co se diváků týče, skončil Zavidov, kterému fandilo doma a venku 2415 lidí. Třetí flek nepatří Mšeci, jako by tomu bylo v tabulce, ale Tatranu Rakovník B (2380).