SK Rakovník - Union Čelákovice
1:0 (1:0)

Opět ovládl úvod utkání, v němž se dvakrát zastřeloval Špička. V dalších minutách se do brankových příležitostí dostal Vojta Černý a Sixta, ale i jim byla branka malá. Největší příležitost měl po kolmé přihrávce Kocha Vojta Černý, brankáře i prostřelil, ale na brankové čáře hostující hráč stačil míč vykopnout. První a nakonec jedinou branku vstřelil Hamouz po rohu Vojty Černého. Kuba si ideálně naskočil a koníčkem nedal brankáři hostí šanci. Domácí zvýšili aktivitu, ale jejich úsilí končilo před pokutovým území nebo střelou zdálky, což předvedl Makarský. Další dělovky vyslal obránce Volráb, ale chyběla větší přesnost. Pojistku do půle mohl přidat Ruprecht, běžel sám na brankáře i z výhodného úhlu, ale jeho střela nártem minula protější tyč. Po přestávce dál domácí pokračovali v útočné aktivitě, jenže Tomáš Černý v gólovce netrefil branku. Střela Sixty, který hrál s drobným zraněním, skončila v náruči brankáře a pokus Vorla byl nepřesný. Hosté se štěstím bránili a snažili po dlouhém míči kombinovat po přenesení hry na vysokého útočníka, který připravoval svým spoluhráčům přihrávky do druhé vlny. Obrana Rakovníka situace pokrývala, ale někdy nesmyslně, především Vorel vyvážel míče a rychle je ztrácel a Čelákovice útočili do otevřené obrany. Vypjaté koncovce mohl předejít Koch, jeho parádní nůžky ale trefily pouze břevno. Také Krejčí a Loula ve vyložené pozici selhali. V 65. minutě všem zatrnulo. Stopér Hamouz zakřižoval míč, v pohodě jej získal a chtěl ho vyvést. Hostující útočník ho však evidentně fauloval a sám se řítil na Folkmana, kterého prostřelil. Hlavní rozhodčí Fejfar nakonec po konzultaci se svým asistentem branku oprávněně neuznal. Závěr utkání se zbytečně dohrával v emocích a rakovnické hře jednoznačně chyběl řád a taktická disciplína některých hráčů.
,,Trápíme se neustále v koncovce. Místo toho, abychom soupeři brankově odskočili v první půli, tak se bojíme do konce o výsledek. Bohužel někteří hráči vůbec neplní naše pokyny, které mají v přípravě na zápas a o poločas, a tím trpí naše hra. Musím se vrátit k brance soupeře, jednoznačně to byl faul a já jsem musel na tuto situaci reagovat,“ komentoval zápas trenér Bedřich Koch.

Sestava: J. Folkman - Vol– ráb, Hamouz, Makarský, Vorel - T. Černý (49. Loula), Koch, Ruprecht, Špička (76. O. Folkman) - Sixta (55. Krejčí) V. Černý.
Branka: Hamouz

BEDŘICH KOCH