SK Rakovník B – Hostouň B 2:3 (1:2)

Domácí fotbalisté začali velmi aktivně. Hlavou uklidil míč do sítě po centru P. Tvrze Jiří Mareš. Zanedlouho mohl Petr Tvrz zvýšit z pokutového kopu, avšak Obrcian ho skvěle vychytal. Poté vešlo v platnost klasické pravidlo nedáš – dostaneš. Titlbach propadl v osobním souboji a Zachariáš jen umístil míč do odkryté branky. Netrvalo dlouho a Hostouň dokonala obrat, když opět Zachariáš potrestal zaváhání obrany tentokrát na druhé straně. Rakovník může litovat neproměněných šancí, Faiglova hlavička pouze orazítkovala břevno, stejně tak zkušený Plaček svou střelu vyslal jen do brankové konstrukce. Sedm minut před koncem po brejku Nachtigal překonal Rohlu v brance střelou na zadní. Poslední slovo měl Mareš, který jesličkami jen snížil na konečných 2:3.

Další ztracené body rozhodně nepotěšily hrajícího trenéra Petr Kýzl. „Poslali jsme do branky žijící legendu Michala Rohlu. Měli jsme spoustu šancí, ale byli jsme velmi impotentní. Soupeř tolik šancí neměl, ale co mohl, to proměnil. Už se pode mnou houpe židle. V dohrávce porazíme Lužnou, jinak budu rezignovat,“ je si vědom vážnosti situace hrající kouč rezervy SK.

SK Rakovník: Rohla – Nováček, Beneš, Fojtík, Titlbach – P. Tvrz, Jirásek (79. Plaček), Kýzl, L. Krupička, Faigl – Mareš.

První venkovní body vzal Zavidovským gól rukou

TJ Sokol Mšec – SK Braškov 1:3 (1:1)

Hosté začali aktivně a Najer je hlavou po zásluze dostal do vedení. Vyrovnání měl na kopačce Podlena, ale pálil pouze do nohou gólmana. Za chvíli už byl Podlena úspěšný, když dorazil střelu Zázvorky. Gól do šatny mohl přidat Janoušek, ale z malého vápna neměl dobrou mušku. Po přestávce přišly dva totožné okamžiky. Slibné šance domácích potrestal Braškov nekompromisně. Nejprve Wittmayer střelou na břevno vybídl Repaského. Stejný průběh měla v závěru i střela Jaroše, kterou Kolek dokázal vyrazit pouze k Rösslerovi.

Trenér Mšece Miroslav Mrázek uznává, že soupeř byl fotbalovější. „Zaslouženě vyhráli. Opět nás zradila koncovka. Klíčové bylo břevno Wittmayera, ze kterého jsme inkasovali. Rychlá branka z brejku po břevně nás zlomila a my už jsme se nevzpamatovali. Máme před sebou těžké zápasy, úterní dohrávku ve Zlonicích, v neděli na Tatranu.“

TJ Sokol Mšec: Kolek – Z. Červený, Heller, J. Kučera, Janoušek – Jurgowski (62. Plec), D. Mrázek (86. R. Kapek), Zázvorka, Lupák (76. Chlad) – Podlena – Wittmayer.

Zavidov B remizoval s Jesenicí 3:3. Bonusový bod brali hosté
Lubná málem poprvé ztratila

SK Doksy – Sparta Lužná 2:1 (1:1)

Úvod patřil překvapivě Lužné, která pokračovala v dobré defenzivě ze zápasu s Hostouní. Dvě velké šance domácích poté zmařil Duda. První branka padla po půl hodině hry. Duda šel do souboje s domácím útočníkem, který rozhodčí posoudil jako nedovolený. Samek penaltu proměnil. Nejlepší odpověď na tento sporný okamžik přišla vzápětí. Fronk trestným kopem přes zeď vyrovnal. Druhý poločas byl ve znamení šancí, ale Vejvoda svůj pokus poslal mimo branku. Domácí v závěru potrestali ztrátu na útočné půli a střelou do šibenice rozhodli.

„K dobré defenzivě jsme přidali i fotbalovost, jen nám v útoční fázi chyběla odvaha. Doksy nebyly tak fotbalové jako rezerva Hostouně, ale díky povedené střele zvítězily,“ zhodnotil utkání trenér Lužné Tomáš Pavlíček.

Sparta Lužná: Duda – J. Staněk, Kopernický, Dolhý, J. Špička – Kolínský, S. Fronk (75. R. Grill), A. Špička, Drenko – Šnajdr, Vejvoda.

Martin Seemann (v červeném č.9) patřil k nejnebezpečnějším českým útočníkům a celkem Slovákům vstřelil tři branky.
Český tým střelecky držel Seemann

TJ Unhošť – Tatran B 3:4p (3:1)

Ve čtvrté minutě dostali domácí k dispozici penaltu, kterou dokázal Kabele vyrazit pouze před sebe a při dorážce Neubergera už byl bezmocný. Další branku domácí přidali z trestného kopu, povedenou střelou před zeď Tatranu. Chvíli před přestávkou po neodpískaném ofsajdu Unhošť přidala další branku. Do přestávky Weis snížil krásnou střelou z standardní situace. Po přestávce Tatranští začali fotbalově, domácí sázeli na dlouhé nakopávané míče a rychlé protiútoky. Čtvrt hodiny před koncem utkání L. Skoupý neohroženě vlétl do vápna mezi stopery a hlavou vrátil Tatran do hry o body. Odměna za bojovnost byla Jiříkova dorážka hlavou v poslední minutě.

„Klukům bych chtěl poděkovat za obětavost, která vedla ke dvou bodům. Mrzí mě vyloučení Luboše Šiky,“ je si vědom ztráty do dalšího zápasu trenér Tatranu Zdeněk Weis.

Tatran Rakovník B: Kabele – Jiřík, Hájek, L. Šika – Čermák, Weis, Borsuc, Mašek (86. F. Skoupý) – Tauš (46. L. Skoupý), Pidrman.

Divize: Úspěšný byl jen SK, Tatran ale dřel