TŘI ŠANCE, TŘI GÓLY

O překvapení kola se postaralo béčko SK Rakovník. Tým doplnili šikovní hráči z áčka v čele se Sklenkou a Tvrzem a porazili druhý Libušín 3:2.
Rakovníku se povedl začátek, kdy ho poslal do vedení P. Tvrz. Skvělá produktivita domácím vydržela, protože za celé utkání vyprodukovali vlastně jen tři přímé střely na branky, ale všechny končily gólem do prázdné.

Jinak hra patřila hostům nastoupivším s několika bývalými hráči Tatranu a jeden z nich, Abrham, ve druhém poločase rychle zareagoval na druhou trefu domácích. Ti ale brzy dali třetí gól a pak inkasovali až v závěru. To už jim nevadilo, doma zůstali na jaře stoprocentní.
Hrající kouč Petr Kýzl všem hráčům poděkoval. „Utkání jsme zvládli skvěle takticky a byli velice efektivní v zakončení," usmál se spokojený lodivod.
Autor prvního gólu Marek Tvrz dodal, že tým si nyní hodlá co nejvíc užít dvě derby – s Tatranem a Mšecí.

EXHIBICE AŽ NA KONCI

Skvěle zahrál také Tatran na hřišti předposledního Trubína, který ještě cítil malou šanci na záchranu, ale na hosty nakonec nestačil – 2:6.
Trubín nehraje špatný fotbal, má šikovného Kličku (dal jeden gól), ale také fyzické problémy. Neudýchal ani duel s Tatranem, který mu nakonec uštědřil debakl.
Domácí se však dlouho drželi na dostřel a dokonce smazali dvougólové manko, když M. Kučera zahodil penaltu a možná ji měl přenechat do poločasu produktivnímu Čermákovi (oba góly).
Hosté přece jen v posledních dvaceti minutách zabrali. Střídající Sýkora připravil gól Kapounovi a další dal sám. Závěr už byl exhibicí.
„Zaplaťpánbůh za to, konečně jsme ukončili smolnou sérii bez vítězství," ulevil si trenér vítězů Zdeněk Weis, podle něhož si jeho tým duel zbytečně komplikoval. „Nakonec rozhodla větší rychlost, dravost a fyzická kondice mladíků, kteří zahráli velmi dobře a děkuji jim za pomoc," pochválil nastupující generaci Tatranu.

ROZHODLA MUŠKA

Mšec si doma poradila 2:0 s Hýskovem a výsledek je o to cennější, že tým z Berounska nedávno zdolal obě rakovnické rezervy. On byl Hýskov lepší také ve Mšeci, jenže fotbal se hraje na góly.

Nicméně i kvůli kvalitě hostů vzal trenér Mšece Miloslav Mrázek tři body s pokorou. „Hosté byli fotbalovější a měli od začátku mírnou převahu. Hlavně při jejich standardkách jsme měli několikrát velké štěstí," nekličkoval Mrázek.

Co bylo klíčové, Mšec právě ze standardek dala obě své branky. Pět minut před půlí se to po centru D. Mrázka povedlo Hellerovi, jehož hlavička se o tyčku dostala do sítě.

Branková konstrukce hrála roli i po obrátce. Nejdřív ji trefil po krásné akci D. Mrázek (břevno) a minutu před koncem stejný hráč po rohu Lupáka a prodloužení Pejšou uzavřel skóre. Opět s pomocí břevna. „Ve druhé půli už jsme výsledek hlídali. Hýskov měl dál převahu, šanci už ale žádnou," dodal Miloslav Mrázek s dovětkem, že důležité bylo ve vedru i to, že měl dost hráčů na střídání.

K VZTEKU

Hředle mají sestup zpečetěný, ale dohrávají soutěž se štítem. V Unhošti prožily to nejhorší, co se fotbalovému týmu může stát. Prakticky do konce držely remízu 1:1, dřely jako koně, ale minutu před uplynutím řádné doby neuhlídaly prudký centr, který poslal kanonýr Neuberger osmnáctou trefou v sezoně za bezmocného kapitána Malinovského…

SK Rakovník – Libušín 3:2 (1:0). Branky: 2. P. Tvrz, 60. Krupička, 67. Sklenka – 62. Abrham, 90. Portužák.
SKR B: Hrbek – Mareš, Polák (56. Nováček), Beneš, Votroubek – Čech (56. Vild), Sklenka, Fojtík, Kýzl (75. Spal), P. Tvrz – M. Tvrz (59. Krupička).

Trubín – Tn. Rakovník B 2:6 (1:2). Branky: 32. Klička, 47. Porsch – 17. a 28. Čermák, 65. a 89. Kapoun, 80. Sýkora, 87. Zach.
Tn. Rakovník B: Tůma – Hájek – Přibyl, Jiřík, Kroupa – Čermák, Dolák (82. F. Skoupý), Kaňák (66. Zach), M. Kučera (46. Ivanov) – T. Kapoun, L. Skoupý (56. Sýkora).

Mšec – Hýskov 2:0 (1:0). Branky: 40. Heller, 89. D. Mrázek.
Mšec: Klíma – Heller, Kučera, Neužil, Janoušek (61. Setnička) – Červený (46. Pelc), D. Mrázek (90. Lukáč), Zázvorka, Lupák – Paluba, Zeman (46. Pejša)

Unhošť – Hředle 2:1 (1:1). Branky: 39. Korpa, 89. Neuberger – 30. Vitner.
Hředle: Malinovský – Rais, Došek, Bureš, Somol - Vodrážka, Volráb, J. Sláma, Hladký (75. Pichnarčík) - Bechner, Vitner