Jak to asi s týmy Rakovnicka dopadne? Zatím to vypadá, že by klidně mohly dva mančafty našeho okresu spadnout… To by asi nebylo příjemné.

TJ Sokol Jeneč – TJ Sokol Branov 3:0 ( 0:0 )

Domácí povzbuzeni výhrou v Lánech z prvního jarního kola začali zápas lépe a častěji se objevovali před gólmanem  Zavadilem, který vyřešil poskakující míč v malém vápně a v 17. minutě vytáhl nepříjemnou střelu nad břevno.

Na druhé straně vyslal první střelecký pozdrav Šindelář, ve 31. minutě dvakrát zahrozily Kochovy rohové kopy a ve 41. minutě hosté propásli svoji největší příležitost, když Koch vybojoval míč u pravé postranní čáry, nahrál Erbenovi, jenž vyslal do šance Kuchaře, ale ten tváří v tvář gólmanovi přestřelil.

Po přestávce začali hostům docházet síly, méně pohybu pak dalo šanci domácím k větší aktivitě a v 53. minutě se míč dostal s notnou dávkou štěstí do branovské sítě, když se po centru zprava odrazil od Helebranta k pohodlně skórujícímu protihráči.

Laciný gól hosty zaskočil a Jeneč vycítila další šanci a po rohovém kopu vedla už o dvě branky. Šindelář pak už jen vystrašil soupeře střelou z přímého kopu, Tvrz vyslal Kuchaře v nadějné pozici pouze do ofsajdu, a tak se skóre měnilo už jen jednou, když další chybování ve středu hřiště domácí potrestali třetí pojistkou důležité výhry.

Branov si tak na první jarní body musí počkat přinejmenším do soboty 7. dubna, kdy hostí chmelaře z Mutějovic.

„První gól byl hodně smůlovatý, od té chvíle šel náš výkon dolů a zápas jsme dál příliš nezvládli,“ uvedl kapitán Petr Podzemský.

Branov: Zavadil - Podzemský, Helebrant, Šika, Kuchař (75. Koloc ), Erben, Tvrz, Svoboda, Koch, Polák (31. Kříženecký), Šindelář. Trenér Bedřich Koch.

MIROSLAV KOLOC