Jen podotýkáme, že rezerva Olešné okupuje po podzimní části soutěže třetí místo se ztrátou jednoho bodu na lídra soutěže SK Senomaty B. Špatně si nevede ani A tým. Ten se nachází na pátém místě se ziskem dvaadvacetibodů. Na druhý Oráčov tak Olešenští ztrácejí osm bodů.

Olešná je považována za štiku sezony. Pomýšlel klub někdy na postup do krajské soutěže?
Pokud jsme považováni za štiku sezony,pak na sobě musíme přes zimu poctivě zapracovat, aby jsme vydobyté pozice udrželi. Na postup do vyšších soutěží tým prozatím pomýšlet nemůže, zejména kvůli nedostatečnému zázemí.

Zůstane kádr pohromadě i na jarní část sezony? Přeci jen je v týmu dost šikovných mladých kluků, kteří mají předpoklady hrát ve vyšší soutěži. Plánují se nějaké příchody či odchody?
Pro jarní část jsme uvolnili Aleše Hlavsu do Mutějovic a Petra Kašpara do Čisté. Oběma jsme to slíbili již před sezonou a to s podmínkou určitého bodového zisku. To se podařilo splnit, proto dostali oba hráči povolení k hostování. Žádné nové hráče neplánujeme. Příležitost dostanou další hráči kádru a věřím, že svoji šanci využijí.

Jaké byly cíle předsezonou a jaké jsou nyní?
Cílem před sezonou bylo plout v klidných vodách tabulky a vyhnout se tak sestupovým starostem. Pro jaro je cílem udržet stávající 5. místo.

Váš tým byl přihlášen do zimního turnaje na umělé trávě SK Rakovník. Co si od toho slibujete? Není vám líto, že v turnaji změříte síly pouze s „okresními“ mužstvy a jednou se střetne s dorostenci SKR, kteří hrají KP? Přeci jen oproti minulému roku kvalita turnaje rapidně poklesla.
Od účasti na zimním turnaji si slibujeme kvalitní přípravné zápasy na kvalitním, byť specifickém, terénu. To, že hrajeme „pouze“ s okresními mužstvy, nepovažuji vůbec za špatné. Olympie i Branov jsou velmi kvalitními soupeři, dorost SK nás jistě dostatečně prověří a Lišany jsou tradičním soupeřem, byť na tom nejsou momentálně výsledkově zrovna nejlépe.

Mohl byste nám nastínit plán zimní přípravy? Plánujete nějaké soustředění, přáteláky…
Zimní přípravu jsme začali letos o něco později a to 20 . ledna spinningem. Ten budeme navštěvovat do konce února. Ve druhé polovině února vyrazíme také na soustředění do Krušných hor. Co se týká přátelských zápasů, pak nás v březnu čeká Novo Kladno a jeden zápas je ještě v jednání.

Plánujete postup s rezervou do III. třídy OP? A jak se bude rezerva připravovat?
Co se týče přípravy rezervy, proběhne kompletně s přípravou A - týmu. Někteří hráči dostanou příležitost v přípravných zápasech áčka. Co se týče postupu do III. třídy, tak o tom se v kabině nebavíme. I pro nás samotné je momentální 3. místo překvapením. Na jaře půjdeme od zápasu k zápasu a uvidíme.