Sokol Nové Strašecí – AFK Semice 2:1 (1:0)

„My jsme toho góla dát potom museli. Kvůli Míčkovi," žertoval po utkání s úsměvem ve tváři novostrašecký dříč Jan Mrázek. Reagoval tak na radost domácího brankáře Petra Kuta. Toho totiž spoluhráči doslova zahráli na nervy, když celé utkání neproměnili celou řadu tutových šancí a pak velmi lacino inkasují. A že to spoluhráči v devadesáté minutě pořádně schytali, svědčí i fakt, že řada výroků domácího brankáře je nepublikovatelná.
„Končím, kašlu tady na to," čertil se po inkasované brance Petr Kut, když si šel sebrat do brány hozenou rukavici. Nakonec po utkání začal hýřit i úsměvem. Po zisku třech bodů nad Semicemi se řadí Novostrašečtí do lepší poloviny tabulky krajského přeboru.

Utkání se přitom vyvíjelo pro domácí velmi slibně od prvních minut. Ve čtyřiadvacáté minutě se pak po hlavičce Vašáka ujali domácí vedení.„Soupeř má svoji kvalitu, o které jsme slyšeli od různých mančaftů. Postavení soupeře v tabulce ale rozhodně neodpovídá jeho kvalitě. I přesto jsme si ale mysleli, že ten zápas se bude vyvíjet pro nás pozitivněji, že utkání bude jednoznačnější. První poločas tomu dokonce nasvědčoval, vytvářeli jsme si slibné situace, vytvořili si jednobrankový náskok a hrálo se defakto na jednu branku," komentoval prvních pětačtyřicet minut domácí kouč Radim Suchánek.

Druhý poločas hráli opět Novostrašečtí po svém. Tedy jako vždy z kabiny přišlo na trávník jiné mužstvo. Hosté tak hru vyrovnali a několikrát ohrozili branku Kuta. Štěstí ale tentokráte stálo na straně domácích, když nejprve hosté orazítkovali tyč, později ještě nastřelili břevno. Pojistku pro domácí mohl deset před koncem přidat Ducár či Mrázek. Oba však selhali. V devadesáté minutě pak Semičtí domácí potrestali, když se jim podařil vyrovnat. Jenže. Po rozehrání se domácí vrhli na polovinu soupeře a vynutili si rohový kop. Po jeho zahrání se míč dostal ke Kaválkovi, jenž prostřelil pumelicí vše, co mu stálo v cestě – 2:1

„Opět jsme přestali trošku hrát, čekal jsem ale, že se nám podaří vstřelit další gól, jelikož šance na to byly – několikrát jsme šli sami na brankáře. Věděl jsem, že za to mžeme být potrestáni. V posledních minutách jsem na lavice říkal, že cítím průšvih. Ten se nakonec udál. Naštěstí poté Kaválek vše perfektně prostřelil. Zaslouženě jsme ale vyhráli. Na nervy toho ale bylo dost. Po inkasovaném gólu jsem byl smířený s remízou," poohlédl se po druhém dějství kouč Radim Suchánek a dodal svůj postřeh k inkasované brance: „Jsme takticky nevyzrálí, protože v takových to situacích se musí balón podržet. My jsme jej zbytečně odevzdali. Tím, že jsme nedaly branky, jsme si o gól říkali."

Nové Strašecí: Kut – Bláha, Havel, Duchoň, Kapek – Ducár, J. Mrázek, Kaválek (90. Hartmann), Vašák – Hanzl (72. Zázvorka), Mžourek.