Kdy a kde jste s fotbalem začínal?

S fotbalem jsem začínal v sedmi letech v Senomatech pod vedením Petra Sojky, kde jsem hrál jen chvilku. Důvodem bylo naše stěhování do Chrášťan, kam jsem i přestoupil na hostování. Po dvou letech si mě vyhlídl klub SK Rakovník, kam jsem odešel do mladších žáků a zůstal tam až do třinácti let. Potom jsem dostal nabídku od 1. FK Příbram, kam jsem bez váhání odešel, ale kvůli finančním nedostatkům jsem se po roce vrátil do Rakovníka na SK.

Myslíte že jste v určitém věku mohl ve fotbale dosáhnout víc? Kdy to podle vás bylo a proč se tak nestalo?

Podle mého každý může dosáhnout víc a být ještě lepší, když bude chtít. Já tu možnost měl ve třinácti, když jsem odešel do Příbrami, ale s finančních důvodu jsem po roce musel odejít.

V současné době hrajete v Senomatech jste tam spokojený? Nebo byste to chtěl zkusit jinde?

Je pravda že jsem byl spokojen v Rakovníku na SK, ale Senomaty mne požádaly, jestli bych jim nešel pomoct na půl roku v boji o záchranu. Tento vesnický tým pro mě byl vždy srdeční záležitost, a tak jsem neváhal a šel tam pomoct. Po půl roce jsem dostal nabídku, jestli bych nechtěl v týmu zůstat. Po zvážení jsem na nabídku kývl. V Senomatech jsem spokojený, je dobrá parta i vedení. Pod trenérem Rendlem se tým zvedá.

Dostal jste nabídky s vyšších soutěží?

Na konci května jsem dostal nabídku se vrátit na SK Rakovník do budoucího B týmu a slíbil jsem, že podstoupím přípravu. O tom, zda zůstanu nebo nezůstanu, se domluvíme s trenérem Procházkou až po přípravě. Jiné nabídky zatím nebyly.

Baví vás také futsal, ve kterém vynikáte, chtěl byste tento sport hrát na vyšší úrovni?

Futsal jsem začal hrát v patnácti letech, což je pozdě na to, abych ho mohl hrát na vyšší úrovni. Samozřejmě kdyby přišla nějaká nabídka z vyšší soutěže, tak bych to asi zkusil, ale žádná nepřišla, tak není nad čím přemýšlet.

Jste hráčem nějakého klubu nebo stále patříte k Robertovi Kupkovi? Mohl byste toto objasnit? není to moc obvyklé..

Tak obvyklé to není. Důvod byl jednoduchý. Pan Kupka věděl, jak je na tom naše rodina po finanční stránce, a tak mi nabídl, že by mě zastupoval jako fotbalový manager. Našel mi angažmá v SK Kladno, kam jsem odešel. Hrál jsem tam žákovskou ligu za A dorost a byl jsem tam spokojený. Zůstal jsem tam až do staršího dorostu, ze kterého jsem se rozhodl odejít zpět na SK Rakovník, tam jsem také vedený. Panu Kupkovi bych chtěl touto cestou poděkovat.

Přezdívá se vám Rooney, možná tak trochu vypadáte, proč tato přezdívka vznikla a kdo vám jí vymyslel? Je to i váš fotbalový idol?

Rooney mi vymyslel pan Hlavsa, když jsem začínal v SK Rakovník, tvrdil, že jsem mu byl podobný a měl i jeho styl hry (smích). Po obdržení této přezdívky, kterou začali používat i moji kamarádi a spoluhráči, se stal i mým idolem a je jím dodnes.