Vůbec poprvé jste dostal šanci řídit utkání krajského přeboru, popište, jaké jste měl pocity, když jste z delegace zjistil, kam jedete, a jak jste se na zápas v průběhu týdne připravoval?
V první chvíli, když jsem zjistil, že pískám krajský přebor, konkrétně utkání Jíloviště - Čáslav B, se mi tomu nechtělo moc věřit, už jsem s tím letos nepočítal  (smích). Měl jsem samozřejmě obrovskou radost, je to přeci jenom nejvyšší  krajská soutěž. Už jsme měli možnost oba týmy pískat, věděl jsem, co můžu čekat, příprava na utkání probíhala úplně stejně jako na každý jiný zápas.

Jak dlouho už jste na šanci čekal? Vaši kolegové Asník a Fejfar už si pískat takovou soutěž zkusili, myslíte, že to nebyla poslední možnost?
Já doufám, že to nebyla poslední možnost! S klukama jsme věděli od posledního krajského semináře, že možná dostaneme šanci k řízení přeboru, Kuba Hamouz a Kuba Fejfar už šanci dostali, zvládli to dobře, tak jsem vlastně byl poslední, říkal jsem si, že to musí jednou přijít.  S Danem Asníkem se ani jeden z nás nemůže srovnávat, píská přebor už několik let a navíc zkušenosti, co nasbíral z hraní, jsou jeho obrovskou výhodou.

Jak zápas probíhal a co byste udělal s odstupem času jinak? A na co jste naopak pyšný?
Úvod zápas probíhal vcelku nečekaně. V páté minutě už domácí vedli dva nula. Což bylo pro mě dobré. Přebor už se píská daleko snadněji, hráči chtějí hrát fotbal, nezaměřují se tolik na výkon rozhodčího, všechny přestupky jsou daleko lépe čitelné. Nakonec utkání skončilo spravedlivou remízou. S odstupem času si myslím, že bych utkání odřídil úplně stejně, jsem  přesvědčený, že jsme s kluky žádnou vážnou chybu neudělali, což nám potvrdilo i hodnocení delegáta. Jsem pyšný na to, že jsem to zvládl, že jsem využil šanci, co jsem dostal. Důkazem bylo i poděkování obou mužstev při odchodu z hrací plochy.

Prozradíte, jakou známku jste dostal od delegáta a jak jste byl spokojen se svými asistenty?
Utkání jsme všichni tři zvládli dobře (smích), s kluky na čáře člověk ani nemůže být nespokojený. Dan Asník a Tomáš Brožek jsou velmi zkušení kolegové, a jelikož spolu jezdíme skoro každý víkend, víme už, co od sebe můžeme očekávat. Když je potřeba, poradí, pomůžou, takže velká spokojenost.

Byl jste trochu nervózní? Takové zápasy se povinně už i natáčí na video…
Při obsazení jsem  byl hrozně rád, že jedu pískat přebor, ale čím více se zápas blížil, začalo se to měnit v nervozitu. Před utkáním se mi trošičku kolena klepala, ale jak se fouklo do píšťalky, už to bylo v pohodě. Přesně tak, zápasy krajského přeboru se natáčejí a vysílají na internetu. Já osobně ale kameru vůbec nevnímám. Vadí mi v jediném případě, přidává kila. Doma mi říkají, že v televizi vypadám tlustý (smích).

Jak jste daleko se studiem vysoké školy, kde se specializujete přímo na obor  fotbalový rozhodčí?
Studium zdárně pokračuje, blíží se zkouškové období 
5. semestru a pozvolna konec celého studia. Tento semestr byl a je velmi zajímavý, osobně jsme se setkali s Viktorem Kasaiem, rozhodčím Ligy mistů, předvedli nám, jak probíhá kondiční trénink na mezinárodní úrovni. Předměty v tomto, ale i ostatních semestrech jsou více než poučné. První pomoc, kondiční a kompenzační cvičení, masáže, způsoby regenerace, to vše se dá uplatnit i mimo zelený koberec.  Vrcholem všeho bude bakalářská práce na téma Historie vývoje pravidel fotbalu, na kterou mi bude dohlížet Evžen Amler. Snad tedy dojde ke zdárnému zakončení, ale to se uvidí v květnu příštího roku.

O víkendu nás čeká už poslední podzimní kolo, jak se těšíte, kam byste si přál jet pískat?
Uteklo to jako voda, myslím, že nemluvím jen sám za sebe, ale těšíme se na zimní přestávku, už je to dlouhé a únavné. Počasí tomu taky moc nepomáhá, ale zase oproti loňskému roku si na něj nemůžeme stěžovat. Mně osobně je úplně jedno, kam pojedu pískat, speciálně se netěším nikam. Spíše než na fotbal  teď o víkendu se těším na rozhodcovský turnaj v Lounech v prosinci, kam jezdíme za okres Rakovník každý rok.

Jak byste zhodnotil fotbalový podzim z vašeho pohledu?
Jsem s podzimem nadmíru spokojený. Delegace na utkání, obsazení delegáty, známky z utkání, zdárně pokračuji ve studiu vysoké školy, díky okresní a krajské komisi rozhodčích jsem byl vybrán jako jeden ze čtyř krajských rozhodčích do celorepublikového vzdělávacího programu pro rozhodčí, za což jim patří moje obrovské poděkování. Co se rozhodcovského podzimu týče, nemůžu být nespokojený.