Jíloviště – N. Strašecí 1:2 (0:1)

Trenér Radim Suchánek musel dost měnit sestavu oproti jiným kolům. Do obrany se z útoku přestěhoval například Jan Mrázek. „Potřebovali jsme vysokého hráče dozadu. To, že jsme vyhráli, je i zásluhou Honzy Mrázka, uskákal to tam," sdělil kouč Suchánek. Hřiště v Jílovišti je totiž dosti malé a domácí na něm využívají taktiku dlouhých nákopů.

Jenže. Místo výhry si nemuseli Novostrašečtí přivést ani jeden bod. Zhruba v patnácté minutě pískl sudí pokutový kop po zákroku Kuta.

„Byla to nesmyslná penalta, Kut odehrál balon a jak dojížděl po zemi, tak trefil hráče. Přeci se nemůže Kut zahrabat do země," řekl Suchánek. Kut však penaltu chytil. Deset minut před koncem poslal hosty do vedení hlavou. „Pěkný gól. Martin to uklidil po centru Volfa do šibenice, my moc branek takto nedáváme," popsal úvodní branku v utkání Radim Suchánek.

Ovšem vstup do druhého dějství už tradičně novostrašeckému mužstvu nevyšel. „V kabině jsme si řekli, že to musíme zhruba deset minut ustát a neinkasovat. No, a hned v první minutě po naší špatné rozehrávce jsme nechali domácí vyrovnat," čertil se Radim Suchánek.
Hosté byli ale lepším týmem a i se tlačili více do zakončení. V 55. minutě se dočkali znovu vedoucí branky. Kaválek s Hartmanem předvedli pěknou kombinační akci, na jejímž konci byl Ducár – 1:2. Novostrašečtí i nadále hrozili,Volf trefil tyč domácí svatyně, Kaválek ve vyložené šanci přestřelil, stejně tak jako Ducár či Mžourek.

„Hráli jsme ve specifické sestavě a podařilo se nám vyhrát na hřišti, které je podle mého na hranici regulérnosti. Je tu krásné zázemí, krásný areál, ale hřiště je malé. O taktice soupeře nakopávaných míčů jsme věděli, my jsme hráli kombinační fotbal a vzadu to pak odskákali. Výhra je potěšující, neboť domácí zde jen tak neprohrávají," komentoval utkání Radim Suchánek.

Nové Strašecí: Kut – Bidrman, Mrázek J., Bláha, Kapek (86. Suchánek) – Volf, Hartman (75. Paluba), Kaválek, Vašák – Mžourek, Ducár.