Vedoucí týmu Jan Vršecký je s druhým místem spokojen a pokud by se Kněževeským podařilo soutěž vyhrát, postupu by se nebránil.

Po podzimní části se nacházíte na druhém místě s pětibodovou ztrátou na vedoucí Městečko. Panuje spokojenost?
S umístěním jsme, co se týče bodového zisku, tam nám k úplně spokojenosti chybí asi bod. Před sezonou jsme chtěli mít 30, máme 29, ale vzhledem k tomu, jak jsme se scházeli je spokojenost.

Který zápas byl z vašeho pohledu nejtěžší?
S Městečkem, Mutějovicemi a Olympií. To jsou mančafty, které mají nejlepší kádr v soutěži a všechny duely s nimi byly dost obtížné.

Kdy jste podali nejhorší výkon? S Lišany?
Nejhorší výkon byl určitě v Lišanech. To byl úplný výbuch. Bylo to dáno jak naší sestavou, tak i podceněním soupeře. Tam se mělo vyhrát.

Také čtěte: Rakovničtí podnikatelé Kaufland nevítají

A co debakl v Olešné?
S Olešnou to byl celkem vyrovnaný zápas, více ze hry jsme možná měli i my. V první půli jsme dostali úplně zbytečné dva góly, při prvním gólu balon nešťastně vypadl gólmanovi a odrazil se k Poláškovi, který ho uklidil ze tří metrů do brány. Druhý byl z penalty po nesmyslném zákroku našeho mladého hráče. My naopak měli čtyři tutovky, ze kterých jsme však skórovali pouze jednou. V druhé půli se to po dvojnásobném vyloučení úplně sesypalo. Hrát za stavu 4:1 v devíti, to už je těžké a kluci už jen vyhlíželi konec. Olešná byla na koni a přidala další tři góly, ale náš nejhorší zápas to nebyl.

"Snad tito hráči potvrdí svoji podzimní formu, ale jinak jsme u nás už několik sezon vyloženě klasického kanonýra, který dá přes 30 gólů v sezoně, neměli. Máme to rozmělněné na více hráčů."

Naopak největší kanonádu jste předvedli v Lánech, kde jste vyhráli 10:1. Byl to váš nejlepší výkon?
V Lánech jsem zrovna nebyl, ale co jsem slyšel, tak první půle byla ještě docela vyrovnaná, i Lány měly šance. V druhé půli po pátém inkasovaném gólu se však domácí úplně sesypali, podobně jako my s Olešnou a netrpělivě vyhlíželi konec. Takticky jsem odehráli dobrý zápas s Městečkem, kde k naší smůle jsme inkasovali gól v samém závěru, navíc dost smolný a pak prohráli po penaltách. Do té doby jsme ale Městečko do ničeho nepouštěli, podali jsme výborný výkon a to nám ještě chyběl Honza Vrábík. Dobře jsme hráli ještě s Olympií, se kterou jsem 5:4 vyhráli.

Bylo to vaše nejcennější vítězství?
Tato výhra byla opravdu velmi vydřená. Zápas jsme zase dohrávali jen v devíti, Olympie nás ke konci zmáčkla a zahodila několik vyložených šancí.

Vyrovnaný duel jste sehráli také s Kolešovicemi, které však mají spíše záchranářské starosti…
To je každou sezonu. Velký rozdíl v tabulce, který se však v derby stírá. Většina z nás proti sobě nastupuje od žáků, známe se a právě tím, že o sobě víme všechno, o slabých i silných stránkách, jsou naše vzájemné duely vždycky vyrovnané. Je to jako v první lize Sparta -Slavia. Ač se třeba Slavii před několika lety v lize nedařilo, derby bylo vždy vyrovnané.

Jaký tým, se kterým jste se utkali, byl nejslabší a koho tipujete na sestup?
Tabulkově to vypadá na Janov. Bude záležet, jaké budou mít jaro, ale nejslabší mančaft se těžko určuje. Na okrese může i poslední porazit prvního a pokaždé se udají nějaká překvapení. Hodně záleží, jak se sejdou, či nesejdou lidi, každý zápas je jiný a určit vyloženě nejslabšího nejde.

Jak moc vám chyběl nejlepší střelec loňské sezony Luboš Kozák?
Luboš byl u nás na hostování z Olympie a v loňské sezoně nám určitě pomohl. Teď jsme s ním počítat nemohli, ale máme tady i jiné kanonýry. Dost gólů dal Petr Holeček, chytil se i Michal Večeřa a Milan Krejčí s pozice obránce dal šest gólů. Snad tito hráči potvrdí svoji podzimní formu, ale jinak jsme u nás už několik sezon vyloženě klasického kanonýra, který dá přes 30 gólů v sezoně, neměli. Máme to rozmělněné na více hráčů, což si myslím je lepší, než kdybychom se spoléhali jako Olympie jen na Číhaře.

Jak jste spokojen s výkony rozhodčích?
Kromě zápasu s Olešnou, ve kterém rozhodčí vyloučil Vrábíka za nadávky, ale těch tam padlo od hráčů na obou stranách několik, přičemž pan rozhodčí si vytipoval zrovna jeho výrok, to šlo. Ve většině zápasů se snažili pískat rovinu a myslím si, že nás nijak zvlášť nepoškodili, ani nám nepomohli.

Jak probíhá vaše zimní příprava?
Zimní přípravu jsme odstartovali klasicky hned po Novém roce, kdy chodíme jednou týdně do tělocvičny Masarykovy obchodní akademie, kde různě posilujeme, nebo hrajeme fotbal. Od února chodíme trénovat dvakrát až třikrát v týdnu. Přátelský zápas sehrajeme maximálně jeden, týden před mistráky, ale může se i stát, že půjdeme do soutěže naostro.

Jaká je tréninková morálka?
Docházka některých hráčů není taková, jaká by měla být. V březnu se to snad zlepší.

Už máte nového trenéra?
To je otázka celé sezony. Momentálně ne, vedeme si to sami, jak to probíhalo na konci podzimu, kdy tréninky vedl Honza Vrábík a pak se po domluvě starších připraví sestava. Zatím tedy trenéra nehledáme a uvidíme po této sezoně, jak se to vyvine.

Proběhly vůbec nějaké změny v kádru?
Neproběhly a já doufám, že se nám stávající kádr podaří udržet, že se nám postupně vrátí marodi, včetně mě. Petr Komžik laboruje s dlouhodobě s kolenem a zatím čekáme, co a jak. Co se týče přestupu, něco v jednání je, ale záleží na hráčích, jak se rozhodnou. Pokud však kádr udržíme, měli bychom ho mít dostatečně široký, tedy když se nám budou vyhýbat zranění a větší množství červených karet (s úsměvem).

Do Olympie měl odejít Pavel Kollár, ten tedy neodchází?
Pavla jsme přemluvili, aby ještě zůstal u nás. Na podzim něco naznačoval, že by chtěl odejít, ale nakonec jsme se domluvili i vzhledem k tomu, že je nás tu tak akorát, aby ještě neodcházel, takže bude pokračovat do léta a doufám, že už to dokope tady u nás.

Nepřehlédněte: Cafourek sahal v Maroku po triumfu, poslední den mu však vůbec nevyšel

Vaše rezerva se po podzimu nachází na třetím místě IV. třídy. Budete se snažit, aby postoupila, nebo tomu necháte volný průběh?
Tam to funguje takovým samospádem a na postup rozhodně nemyslíme, neboť by tam bylo více kolizí s áčkem. Na druhou stranu v létě by nám měl končit dorost a uvidíme, kolik kluků u nás zůstane a pokud by pět, šest dorostenců přišlo do béčka, pak by to třeba mělo smysl, aby kopali vyšší soutěž. To je ale otázka spíš na léto, v tuhle chvíli však na žádný postup nemyslíme.

Jaké máte cíle s áčkem? Budete se chtít porvat o postup?
Skončit v horní pětce je asi povinnost a cíl. Kdybychom okres vyhráli, určitě bychom se postupu nebránili, ale nevidím to moc reálně. Postupovat z jiného místa, než z první pozice, to je ještě více scifi. Už vloni jsme to odmítli a pokud bychom měli postoupit, tak rozhodně z prvního místa.