Na travnaté ploše v Kolešovicích se totiž utkají po podzimní části sezony vedoucí celky této soutěže – domácí Český lev a Sokol Janov. Kolešovičtí mají před zápasem o dva body více než jejich soupeř, který stejně jako domácí na podzim prohrál jen jediný zápas, a to právě s Českým lvem. Ale nejen o tomto utkání jsme hovořili s předsedou Sokola Janov Janem Hrivňákem.

Na podzim vaše mužstvo udělalo oproti minulému ročníku velký výkonnostní pokrok. V čem to spatřujete?
V partě. Dal se prostě u nás dohromady kolektiv, který táhne za jeden provaz. Navíc hráče fotbal baví, což je znát i na jejich účasti na trénincích. Když jich přijde osmnáct, není to žádná výjimka, ale spíše pravidlo. Nemalou zásluhu na zlepšeném výkonu mužstva má i jeho trenér Milan Amler.

Jak vypadala příprava na jarní odvetné zápasy?
Začala počátkem února. Kromě tréninků jsme byli i na horách a sehráli jsme čtyři přátelská střetnutí. Vyhráli jsme nad FC Hořesedly 4:0, Olympii Rakovník jsme porazili 3:1 a Řevničov 2:1, nerozhodně 3:3 jsme hráli v Želči.

Jsou oproti podzimu nějaké změny v hráčském kádru?
Na hostování do rakovnické Olympie odešel Paseka, jinak kádr zůstal pohromadě.

S kým tedy trenér Amler může na jaře počítat?
S brankářem Kopáčkem a dále s hráči Kinterem, Tajblem, De Finem, Smetákem, Vackem, Duškem, Černým, Pleirem, Ublem, Kloubem, Tichým, Melčem, Řinčilem a Němcem.

Jaký je cíl pro jaro?
Pokud se umístíme v horní polovině tabulky, budeme spokojeni.

Není to málo, vždyť na vedoucí Kolešovice ztrácíte jen dva body. To nemyslíte na postup?
Upřímně řečeno – s takovým umístění jsme nepočítali a pochopitelně nás těší. Možná k němu přispělo i to, že nás soupeři trochu podcenili. Ale jaro už asi bude o něčem jiném. Samozřejmě, že ale chceme vyhrávat i nadále a dělat radost naším věrným fanouškům, kteří s námi jezdí i na hřiště soupeřů, i obci, jež nás podporuje.

Budete chtít v sobotu Kolešovicím oplatit porážku z premiérového podzimního kola?
Rádi bychom, ale za favorita zápasu považuji domácí tým, kterému loni utekl postup v poslední chvíli a letos to jistě nebude chtít opakovat. Kůži zadarmo však Českému lvu neprodáme. Pro mě bude tento duel o to pikantnější, že budou ve hře i moje vlasy. Po domácím utkání s Kolešovicemi jsem totiž s naším mužstvem uzavřel dohodu, že je neostříhám do té doby, než zase prohrajeme. A my jsme od srpna ještě mistrovský zápas neprohráli.

Jaroslav Mokrejš