Náplastí za ztrátu  reprezentanta v sálové kopané bude jeho vlastní spoluhráč David Rada. To není všechno, i nějaké další posily má Městečko dojednané, ale v rozhovoru s trenérem se dozvíte víc.

Kdy vám začala příprava na novou sezonu?
Příprava na novou sezonu začala ve středu 23. července. Jak známo, letní příprava je velmi krátká a moc se toho v ní nenatrénuje a nenahraje. Trénovat budeme tradičně každou středu a co se týká zápasů, první jsme už odehráli 26.7. s Hýskovem  1:1, další týden je víc než polovina týmu na turnaji v malé kopané, takže bude pauza, 9.8. sehrajeme specifické, více než přátelské utkání,  a nakonec poslední přípravné utkání 16.8. doma proti SK Tlustice.

Uvidíme ve vašem kádru nějaké změny v sestavě?
Největší změnou je, že budeme postrádat našeho kanonýra Petra Šnídla, který odchází na hostování do Zavidova. Naopak do mužstva by měl přijít jeho spoluhráč ze sálové kopané David Rada. Dále bude v jednání přestup Davida Juna a ještě dvou hráčů z blízkého okolí. Tady však bude záležet na vstřícnosti mateřských oddílů. Rozhodně nebudeme za hráče platit částky, které jsou mimo realitu.

Po delší době spadl z dvojky Oráčov, co říkáte na to, že přihlásil až IV. třídu?
Utkání s Oráčovem měla vždy zvláštní náboj. Ale je pravdou, že jak skončila výjimečná generace místních hráčů, tak kvalita týmu šla hodně dolů. Takový osud ostatně čeká téměř každé mužstvo, naše nevyjímaje. Ale rozhodně měli hrát III. třídu, kterou by si podle mého v pohodě uhráli.

Novým soupeřem budou Zavidov B a Lišany, mrzí vás, že tam není Olympie Rakovník?
Zavidov bude mít určitě velmi kvalitní tým. Přiznám se, že sílu Lišan moc neznám. Co se týká Olympie, je to čistě jejich věcí,  ale plně souhlasím s názorem J. Šfefana, který jsem si přečetl v tisku. Fotbal je o sestupech a postupech, a proto vyšší třídu určitě zkusit měli.  Neakceptovat postup z postupové pozice by pro mě osobně bylo velkým a možná i nepřekonatelným zklamáním.

K jakému přísloví (heslu) byste přirovnal prezentaci vašeho týmu ve II. třídě?
Městečko je z mého pohledu velice různorodý  a specifický tým. O žádném přísloví nevím, ale v paměti mi zůstala hláška mého bývalého spoluzaměstnance, který mě při jednom přáteláku našel na lavičce a oslovil se slovy: „Stando, kde jsi sehnal takovej soubor?" (smích)

Koho tipujete na úřadujícího mistra v tomto ročníku?
Podle vzestupných výkonů v minulé sezoně by měl být největším favoritem na vítězství tým FK Hředle. Ale do bojů o přední místa může zasáhnout více mužstev, např. Lužná, Zavidov B, Kněževes a věřím, že i náš tým Ohnivce.  Myslím, že soutěž bude mnohem vyrovnanější než uplynulou sezonu.

S jakým odhodláním chcete vstoupit do podzimu?
Nejen na podzim, ale po celou sezonu bych si přál, abychom předváděli solidní výkony, abychom do boje dali více srdce, i když se někdy fotbalově tolik nedaří, a abychom se, na rozdíl od loňska, vyvarovali několika matných výkonů hraničících s pořádnou „kšandou".