„Kluky musím pochválit. K tréninkům jsme se od 7. ledna scházeli čtyřikrát v týdnu a účast byla velmi dobrá. Dva tréninky vždy byly v areálu SKR a dva ve sportovní hale. Cílem přípravy bylo nejen nabrání fyzické kondice, ale dostat do hráčů po nevydařeném podzimu i chuť do fotbalu. Myslím, že se nám to povedlo. Součástí přípravy staršího dorostu byla i účast na zimním turnaji SKR, kde startovaly týmy dospělých hrajících krajskou I. B třídu a okresní přebor. Navíc sehrál i dva přátelské zápasy. Mladší dorostenci v zimě sehráli celkem devět přátelských zápasů, z toho pět vyhráli a dvakrát hráli nerozhodně.


Nastaly o zimní přestávce nějaké změny v hráčských kádrech?
Do staršího dorostu přišel na hostování Závora z Tatranu Rakovník, po dlouhodobé nemoci se vrátil Helebrant a do kádru se vrátil i gólman Zíka. Ze zdravotních důvodů však musel fotbalu zanechat Polcar, což nás mrzí, neboť patřil k základním pilířům obrany.
Kádr staršího dorostu tedy budou na jaře tvořit tito hráči: Houf, Hvězda, Jelínek, Jiřík, Hink, Jirásek, Koloc, Kočárek, Helebrant, Sladkovský, Tajbl, Tóth, Weis, Wittmann, Zíka a Závora.
Kádr mladšího dorostu, kde mně s trénováním pomáhali Miroslav Trešl a od března i hráč A mužstva Rostislav Hertl, tvoří: Lenner, Bělecký, Hanzl, Hora, Černý, Koch, Ruprecht, Schwendt, Tvrz, Pešta, Šika, Murčo, Kinter a Krejčí, který k nám přišel na hostování ze Sokola Chýše, kde hrál už za dospělé. Naopak na hostování do SK Kladno odešli Beneš a Suchý.


S jakými záměry jdou dorostenci do jarní sezóny?
Na podzimní nepříznivou bilanci musíme zapomenout a na jaře ukázat, že to s dorosteneckým fotbalem v Rakovníku není až tak špatné. Za cíl jsme si dali umístění obou týmů v jarních tabulkách do osmého místa. I když už asi divizi nezachráníme, chtěli bychom nyní kádry stabilizovat a dát příležitost hráčům, kteří se v krajském přeboru budou snažit o rychlý návrat do divizní soutěže.

Jaroslav Mokrejš