FC Jesenice – Hořovicko B 5:1 (3:1)

Hned od úvodních minut byl jesenický celek lepším týmem. Zpočátku diváci očekávali vyrovnanou partii, ale hosté dělali ve své obranné řadě hrubé chyby. Po sedmi minutách domácí Otcovský otevřel brankový účet. Domácí fotbaalisté předvedli pohlednou kombinační akci, na jejímž konci stál jesenický Otcovský tváří tvář hostujícímu gólmanovi. Na lob byl však brankář krátký – 1:0. O deset minut později opět domácí stánek ožil. Po téměř stejné herní situaci dokázali domácí navýšit brankový náskok. Tentokráte na konci celé akce stál M. Worofka – 2:1. Hostující celek měl sice „děravou“ obranu, ale protiútoky volali téměř vždy po brance. O čemž se přesvědčili i domácí fotbalisté. Hosté založili od vlastního pokutového území rychlý brejk, poté následovala kolmá přihrávka mezi jesenické obránce. Tam si mazácky naběhl hořovický útočník a propálil bezmocného Bartyzala – 2:1. Jesenice dokázala záhy odpovědět, což bylo pro vývoj zápasu jistě důležité. Ve 35. minutě utkání opět po krátkých a rychlých narážečkách našel Polák Otcovského, jenž se opět nemýlil – 3:1.

Do druhého dějství vstoupila domácí Jesenice ještě s daleko větším odhodláním než do úvodu zápasu. Domácí hráli atraktivní fotbal, hosté se prakticky nedostali přes polovinu hřiště, když pomineme několik pokusných střel z větší vzdálenosti, ale i těch bylo jako šafránu. V šedesáté minutě utkání se uvolnil Martin Worofka, přesným centrem na zadní tyč našel nabíhajícího Michala Šambergra. Ten rybičkou navýšil na tří brankový rozdíl – 4:1. Jesenický Otcovský dovršil svůj hattrick, když si jesenická ofenziva opět pohrála s obranou hostí. Po rychlých narážečkách se sám před brankářem ocitl již zmińovaný Otcovský a vstřelil pátou branku utkání – 5:1.

„Výsledek je pro nás perfektní. Odehráli jsme velmi slušný zápas. Skóre zápasu jistě odpovídá i průběhu utkání,“ vrátil se k utkání jesenický lodivod Antonín Setnička.

Bartyzal – Beránek – Martin Worofka, Urik, Malý – Gregor (80. Witmann), Otcovský, Šamberger, Polák (60. John) – Kotek, Mir. Worofka.

Trenér: Antonín Setnička