„Do Jesenice jsme dorazili pouze s dvanácti hráči a při neúčasti zejména tří opor, Fehera, Žaluda a Minaříka, jsem si o výsledku na půdě soupeře, odkud jsme si v posledních dvou ročnících odvezli pořádný příděl, nedělal přílišné iluze," přiznal kouč Lišan Václav Švelch.

Úvod skutečně vyšel lépe domácím, kteří po přesně umístěných střelách zpoza šestnáctky z kopačky J. Johna vedli po půlhodině 2:0. Lišanští však zabrali a odměnou jim bylo srovnání stavu, které zajistili Šutera a Jelínek.

„Vstup do utkání jsme měli velice dobrý, když se nám podařilo dostat do dvoubrankového vedení. Lišany se poté zvedly, bojovaly a předvedly velice dobrý výkon. Nejprve snížily a těsně před poločasem dokonce vyrovnaly, což nás trochu srazilo do kolen," uvedl trenér Jesenice Bedřich Bočánek.

Hned v úvodu druhého dějství šla Jesenice zásluhou Koláře opět do vedení, avšak v 60. minutě Krůta střelou z otočky znovu srovnal – 3:3. V 73. minutě rozhodl nechytatelnou dorážkou domácí Kotek. Poté ještě Z. Řepka fantasticky vychytal Jeníčka i střídajícího Jambora, na druhé straně pálil vedle z výborné pozice Jelínek, na čemž nic nezměnil ani tečující Bagi.

„Druhá půle pro nás byla složitá. Nechci se vymlouvat, ale měl jsem pouze jednoho náhradníka, který v 60. minutě vystřídal a o tři minuty později se mi zranil Pepík Pfejfer, takže jsme dohrávali v deseti, Lišany nás přehrávaly, ale díky výbornému výkonu obrany a brankáře jsme nakonec těžký zápas dotáhli do vítězného konce," oddechl si Bočánek.

Švelch byl i přes prohru s hrou svého týmu spokojen. „Bojovný výkon našeho mužstva mě velmi potěšil. Takticky jsme odehráli velice slušný zápas, za což musím kluky pochválit."