Český Lev Union Beroun – FC Jesenice 2:2 (1:1)

„Po zkušenostech z minula jsem si myslel, že zápas začne velkým náporem domácích, ale ti nám nechali poměrně volno, a tak vše začalo lépe pro nás,“ začal komentář k utkání trenér Jesenice Zdeněk Weis. Jeseničtí si během první půle vypracovali hned čtyři výrazné šance, ale prosadit se dokázali jen z penalty ve 20. minutě, kdy domácí obrana faulovala Worofku a Zuyev to potrestal úspěšnou penaltou. Také rána Otcovského byla z těch gólových, ale brankář ji zázračně vytlačil do tyče a od ní oražený míč poslal Zuyev do zámezí. Když poté ještě promarnili svoji možnost Fiala a znovu Otcovský, přišla sprcha. Ve 45. minutě, kdy po trestném kopu míč vyražený brankářem Procházkou do sítě vrátil Horel – 1:1.

Hned po rozehrání druhé půle Worofka zatáhl balon po levé straně, nacentroval na nabíhajícího Ujčíka, který však zazmatkoval a míč nakopl daleko za hřiště. Utkání se od tohoto okamžiku začalo otáčet a Berounští si postupně vytvořili tři výrazné šance. Jednou však trefili tyč, jednou břevno a poslední akci zabrzdil Procházka. Přesto se na čtvrtý pokus dočkali. Po chybě obrany se protlačili po levé straně dopředu a před brankou nehlídaný Kalivoda jen centr přiťukl – 2:1.

Po gólu trenér Weis přeskupil tým a Havla vysunul dopředu a Jesenice znovu začala útočit. V 84. minutě, při jednom ze série rohů, Zuyev doklepl míč do růžku branky a síť domácích se vlnila podruhé – 2:2. Za dvě minuty pak Otcovský hlavou přistrčil míč na Worofku, a ten obloučkem přehodil brankáře. Jenže během okamžiku zvedl pomezní praporek a přesvědčil hlavního sudího, že gól padl z ofsajdu. „Po utkání jsem mu byl osobně poděkovat za korektní a nestranné vedení utkání. V prvním poločase jsme měli čtyři šance my, ve druhém soupeř. Když se to vezme takhle, je remíza vzhledem k naší sestavě docela přijatelná,“ hodnotí výsledek trenér Weis.

Jesenice: Procházka – M. Beránek, T. Beránek, Havel, Setnička (40. Ujčík) – Jón, Otcovský, Zuyev, Gregor – Mir. Worofka, Fiala. Trenér: Zdeněk Weis.