To však není vše. Na Olešné se vydali úspěšnou cestou, když kádr A mužstva doplňují hráči z dorostu. Ti by měli dostávat šanci také na jaře, jak řekl současný trenér mužstva Olešná Jiří Týče.

Jak byste hodnotil z pozice trenéra podzimní část okresního přeboru? Olešné se podařilo nasbírat dvacet bodů, takže v jarní části sezony se takřka nebude muset strachovat o záchranu…

Na Olešnou jsem přišel jako hráč z Pavlíkova po třetím kole a jako hráč jsem odjel k utkání do Kněževsi. Po tomto zápase mě oslovilo vedení klubu, zda bych nepřevzal roli trenéra po Jardovi Kůrkovi. Rozhodně to nebylo předem dohodnuté, jak se po Rakovníku říkalo, že jsem vystrnadil Jardu. Takže jsem mužstvo vedl až od pátého kola s jedním bodem. Takže po podzimu dvacet bodů bereme.

Je sedmé místo stanoveným cílem před začátkem sezony? Nebo jste počítal, že Olešnou neminou „záchranářské" práce?

Cílem bylo vyhnout se záchranářským bojům, hrát klidný střed a bavit sebe i fanoušky fotbalem.

Ve druhém kole jste dokonce překvapili fanoušky, když jste si přivezli z Městečka cenný bod za remízu 2:2. Pak ale přišly dvě porážky, a to se Senomaty a Kněževsí. Potom pro změnu Olešná plně bodovala, a ještě nedávno krajskému Branovu dokonce nadělila na jeho půdě sedm branek. Bylo v silách získat více bodů?

Každopádně v silách a možnostech bylo získat více bodů, ale to je fotbal. Okres je hodně vyrovnaný až na Zavidov, ale jinak může vyhrávat a prohrávat každý s každým.

Nastaly během podzimu nějaké změny v kádru? Vrátil se či někdo odešel na hostování? Jak to vypadá s posilami? Plánují se v Olešné nějaké posily pro jarní část sezony? A máte například informace, že by měl tým někdo opustit?

Máme v plánu jen doplnění kádru o jednoho až dva hráče, jinak by to mělo zůstat stejné. Chceme stabilizovat kádr. V podzimní části naskočilo do hry třicet hráčů, což je hodně.

Kdy plánujete, nebo jste už začali, zimní přípravu? Jaká bude? Budou i nějaká přátelská utkání?

Přípravu začínáme v únoru a chtěli bychom trénovat dvakrát v týdnu. Čtrnáctého února odjíždíme na čtyřdenní soustředění. Máme v plánu i nějaké přípravné utkání. Zatím máme domluvená dvě, a to na UMT Tatranu se soupeři z Kladenska, 9. března od 14:00 Pozdeň , a 16. března od 16:00 Sp. Doly Kladno.

Jaké jsou cíle pro jarní část sezony a s jakým konečným umístěním byste byl spokojený?

Máme poměrně slušný dorost, ze kterého někteří hráči už nastupovali za A mužstvo a v tomto chceme pokračovat. Takže cílem není nějaké konkrétní umístění, ale zabudovávat mladé hráče. Budu spokojený, pokud se nám tohle bude dařit, protože jak víme, s doplňováním hráčského kádru je to všude čím dál horší. Není odkud brát a finančně je to náročné.

Je nějaké podzimní utkání, na které vzpomínáte rád, a některé, které byste nejraději vymazal z paměti? Proč?

Radost je vždycky ze zisku bodů nebo dobré hry a zklamání naopak. Nemám konkrétní utkání.

První jarní utkání sehrajete se Zavidovem, jasným lídrem soutěže. Budete se na to nějak speciálně připravovat?

Příprava bude stejná jako na každého jiného. Zavidov je jasný favorit. Určitě jim nedáme nic zadarmo a hlavně budeme chtít jít ze hřiště s pocitem dobře vykonané práce a vztyčenou hlavou.