Těžký vstup do jarní části divizní soutěže měli fotbalisté SK Rakovník. V neděli totiž zajížděli do Jiren na hřiště místní Viktorie, jejíž dres oblékají Janoušek, Jindráček, Matoušek a další hráči s prvoligovými zkušenostmi. Navíc se domácí netají ambicemi na postup do ČFL, a tak svůj již dostatečně kvalitní kádr v zimní přestávce ještě posílili. V utkání s Rakovníkem, za který nemohli nastoupit potrestaní Šíma a Hertl, navíc chtěli oplatit hostům překvapivou porážku z podzimu. Vítězstvím se Jirny bodově dotáhly na vedoucí rezervu FK Teplice, Rakovničtí zůstali v tabulce na dvanácté příčce.

Viktoria Jirny – SK Rakovník 5:2 (3:1)

Do duelu vstoupili domácí náporem a v 10. minutě se ujali vedení Janouškem, jehož parádní střela z 25 metrů skončila v šibenici Kuklovy svatyně. Poté několikrát zahrozili i hosté, ale byly to opět Jirny, které daly gól, jehož autorem byl v 36. minutě Starec, jenž hlavou nasměroval rohový kop do sítě – 2:0. O sedm minut později po kombinační akci zvýšily Janouškem na 3:0. Těsně před přestávkou se poprvé radovali hosté, o což se postaral Isteník.

Po změně stran se hra přelévala od vápna k vápnu a po hodině hry mohl po přihrávce Fraňka zápas zdramatizovat Mrázek , ale jeho přesně mířený projektil vykopl obránce z brankové čáry zpět do pole. Naopak z protiútoku Jindráček dal čtvrtý gól domácích. V 81. minutě Mžourek sice snížil na 4:2, ale poslední slovo měl bývalý hráč SK Rakovník Josef Matoušek, který pět minut před koncem střetnutí povedenou střelou z úhlu, která se odrazila od vzdálenější tyče do brány, dal konečnou podobu výsledku.

„Některé branky, které jsme obdrželi, byly dost laciné. Škoda, že jsme za stavu 3:1 nesnížili vedení domácích a naopak z protiútoku dostali gól, který prakticky rozhodl o osudu duelu. Věřím, že v neděli, kdy již budou moci nastoupit Šíma s Hertlem, kteří si ještě odpykávali trest z podzimu, se nám povede lépe a Hazlovu oplatíme porážku," poznamenal rakovnický trenér Radim Suchánek.

SK Rakovník: Kukla – Hájek – Krejčí, Elsnic (46. John), Bláha – Mrázek, Fojtík, Mžourek, Isteník – Polášek (80. Lupák), Franěk. Trenér Radim Suchánek.
V dalším divizním kole SK Rakovník v neděli 23. března přivítá na svém hřišti Jiskru Hazlov, se kterou na podzim prohrál 0:2. Zápas začne v 15 hodin.