SK Rakovník – Sokol Ovčáry 1:3 (1:1)
Domácí vstoupili do střetnutí aktivně a po čtvrthodině hry se ujali vedení brankou, jejímž autorem byl Isteník, který zakončil pěknou kombinační akci – 1:0. Hosté však postupně přidávali na důrazu a přebírali iniciativu. Ve 34. minutě šťastným gólem brankový účet srovnali, když se jejich rohový kop odrazil od obránce Majera za Šímova záda – 1:1. Po změně stran Ovčáry zatlačily rakovnický celek do defenzívy a po faulu Vaidiše zpokutového kopu výsledek otočily ve svůj prospěch. Vítězství pak pečetily po rohovém kopu, kdy domácí nechali na zadní tyči bez povšimnutí jejich útočníka, který bez problémů poslal míč do sítě.
„Vzhledem ktomu, že šlo o přípravný zápas, hrálo se místy dost tvrdě, o což se velkou měrou postarali až příliš sebevědomí hosté. Asi se domnívali, že když na jaře hráli o dvě třídy výš než my, že u nás snadno vyhrají. Když dostali branku, zbytečně znervózněli a někdy i svou agresivitu přeháněli. Na druhé straně to ale byla pro naše hráče dobrá škola, aby se i sagresivitou soupeře dokázali vyrovnat. Co se týká našeho herního projevu – vprvním poločase podalo mužstvo dobrý výkon a se zkušenýmtýmem Ovčár hrálo vyrovnanou partii, po přestávce, kdy jsme vsestavě provedli řadu změn, byli hosté lepší“, poznamenal rakovnický trenér Radim Suchánek.
SK Rakovník – I. poločas: Šíma – Pekárna – Vaidiš, Majer, Bláha – Isteník, Hertl, Mžourek, Rencsok – Polášek, Franěk.
II. poločas: Šíma – Pekárna – Krejčí, Elsnic, Vaidiš – Polák, Stuchl, Mžourek, Caban – Kapoun, Worofka. Trenér Radim Suchánek.

Vtomto týdnu sehrají fotbalisté SK Rakovník tři zápasy. První dvě budou přátelská, a to ve středu 25.7. ve Vejprnicích sdomácím divizním týmem a vsobotu 28. 7. v17 hodin přivítají na svém hřišti mužstvo FK Rokycany, které hraje přebor Plzeňského kraje. Vneděli 29.7. od 17 hodin se vI. kole Českého poháru střetnou doma s třetiligovým Unionem Cheb. Toto utkání bude současně jejich poslední prověrkou před divizní premiérou, ve které se 5. srpna utkají sViktorií Jirny.