Běžela zhruba desátá minuta přátelského utkání mezi SK Rakovník, hrajícího krajský přebor, a FC 05 Zavidov, účastníkem I. A třídy. Míč směřuje k zavidovskému Kloučkovi, toho se snaží atakovat a míč ukořistit rakovnický Pucholt. Oba hráči se pouští do skluzu nohama proti sobě. V tu chvíli si nikdo neuvědomuje, o jak moc ostrý souboj se jednalo. Klouček po něm zůstává s bolestmi na hřišti. Na hřiště míří týmový zdravotník, zároveň Zavidovští volají rychlou záchranou službu.

Ačkoliv mezi hráči obou celků vzplály emoce, diváci následně i rozhodčím potvrdili, že se jednalo o tvrdý souboj od obou hráčů, navíc roli ve zranění také mohl prý sehrát fakt, že se noha fotbalisty Kloučka zasekla do umělého povrchu, který není tak kluzký. „Pokud by se takovýto souboj odehrál na přírodním trávníku, pak by třeba k takovému zranění dojít nemuselo. Přeci jen přírodní trávník je kluzký a také měkčí," spekulovali přítomní diváci.

Po odjezdu záchranné služby přišla první šance až ve 28. minutě, kdy si Korčák zaběhl za rakovnickou obranu a z úhlu šel sám na Peška, na kterého ovšem nevyzrál. O čtyři minuty později Isteník parádně vysunul Červeného. Ten však podobně jako Korčák nezvolil dobré řešení a přestřelil Krausovu branku. Ve 35. minutě prokázal svoji extratřídu Isteník, když se zmocnil volného míče, parádně se otočil okolo obránce a kolmicí poslal Červeného na reparát. Rakovnický střelec své předchozí zaváhání napravil a obstřelením Krause otevřel brankový účet utkání – 1:0. Pět minut před koncem prvního poločasu přišel o míč Rohla a Zavidovu se nabídla možnost přečíslení dva na jednoho. Brejk ztroskotal na Korčákově špatné přihrávce. V poslední minutě prvního poločasu Červený vysunul Hamouze, který se řítil sám na Krause. Zavidovský brankář útok zastavil faulem mimo své pokutové území. Následný trestný kop poslal Fojtík do rukou Krause.

Do druhého poločasu obě mužstva prostřídala své sestavy. Zavidovský brankář Martin Štiller v 50. minutě špatně odkopl míč a nahrál ho na velké vápno Isteníkovi, který ovšem v zakončení selhal a střelu poslal těsně vedle pravé tyče. V 55. minutě Zavidov zahrával rohový kop. Ten chytil brankář Šimek a svým tradičním halfvolejem vyslal do brejku duo Hornof – Razím. Prvně jmenovaný posunul míč Razímovi, který jej vrátil pod sebe na hranici pokutového kopu a Hornof nadvakrát překonal M. Štillera – 2:0. O deset minut později si Červený zopakoval situaci z prvního dějství a v samostatném úniku obstřelil M. Štillera – 3:0. V 73. minutě měl šanci na zkorigování stavu Zuda, ke kterému se dostal odražený míč před prázdnou branku. Ve velké gólové šanci ovšem trestuhodně minul odkrytou svatyni. Utkání definitivně rozhodla 78. minuta, kdy Hertl vyslal do brejku Jiránka, který nadvakrát prostřelil Štillera – 4:0.

V sobotu 20. února sehrají fotbalisté SK Rakovník další přípravné utkání s Postoloprty na jejich hřišti od 15 hodin. Zavidovští pak v neděli od deseti hodin vyzvou na umělé trávě Sokol Vraný z Kladenska.

SK Rakovník: Pešek (46. Šimek) – M. Kučera, Rohla, Hornof, P. Tvrz – Pucholt, Fojtík, Sklenka, Jirásek – Isteník – J. Červený. Střídali: Severin, R. Hamouz, Razím, Plaček, Kýzl, Hertl a Jiránek. Trenér: Miroslav Procházka.
Zavidov: Kraus (46. M. Štiller) – Vanický, V. Beneš, Klouček, Hvězda – Špička, D. Štiller, Jančařík, Krejza – Korčák, Ryšlavý. Střídali: Zuda, Liprt, Polák, Devera, Pichner. Trenér: Jaroslav Hamouz.

Autor: Marek Tvrz, Miroslav Elsnic