Baník Sokolov B – SK Rakovník 2:1 (1:0)


Domácí, kteří měli před utkáním v tabulce na 11. místě s hosty stejný počet 23 bodů, nenechali tentokrát nic náhodě a svůj celek posílili několika hráči z druholigového kádru. Naopak Rakovničtí přijeli na zápas Čech se sestavou, ve které chyběl zraněný Franěk a zdravotní problémy měli Isteník, John a Hertl.
Sokolovští začali náporem a ve 13. minutě se ujali vedení téměř vlastním gólem Rakovníka, když jejich centr Bláha hlavou nasměroval k zadní tyči Šímovy svatyně, kde domácí hráč už jen doklepl míč do sítě – 1:0. Poté se hra vyrovnala a oba celky si vytvořily několik slibných šancí, kterým však chyběla přesná koncovka. Ve 40. minutě mohl být brankový účet srovnán, ale Mžourkova hlavička z malého vápna se mezi tři tyče nevešla.
Po změně stran převzali iniciativu hosté, kteří téměř dvacet minut nepustili Západočechy z jejich poloviny hřiště. Snaha o vyrovnání byla korunována v 66. minutě, kdy domácí zahráli ve svém trestném území rukou, což rozhodčí nepřehlédl a nekompromisně ukázal na značku pokutového kopu, který Polášek bezpečně proměnil – 1:1. Závěr střetnutí však patřil domácím a v 87. minutě rozhodli o svém vítězství. Rakovničtí pak ve snaze vyrovnat ještě poslali na hrot útoku Majera, ale Sokolovští si už vzít body nenechali.

„Myslím, že ve „slepené“ sestavě jsme proti posílené rezervě Sokolova odvedli maximum. Navíc jsme domácím trochu pomohli k oběma jejich brankám. K první nešťastně Bláha a k té druhé Hájek, který místo aby z rohu malého vápna odhlavičkoval míč do zámezí, nasměroval ho před naší bránu, kde byl volný sokolovský hráč, který už si věděl rady. I přes porážku musím kluky za bojovnost a nasazení pochválit,“ poznamenal rakovnický trenér Radim Suchánek.

SK Rakovník: Šíma – Hájek – Krejčí, Vaidiš, Fojtík, Bláha – Mžourek, Hertl (70. Isteník), John (87. Majer) – Polášek, Mrázek.
Trenér: Radim Suchánek.

V dalším divizním kole SK Rakovník přivítá v neděli 20. dubna v 17 hodin na svém hřišti rezervu prvoligového SK Kladno, která je v tabulce na druhém místě s dvoubodovou ztrátou na vedoucí Jirny. Na podzim Kladenští vyhráli na své půdě 4:0.

Jaroslav Mokrejš