Letos se do Kába Cupu přihlásilo rekordních 72 mužstev, nastoupí do ní tedy více než tisícovka hráčů.

Itinerář kvalifikačních turnajů je rozepsán od 7. května, kdy se stejně jako loni startuje v Kladně na stadionu Františka Kloze. Do konce měsíce pak turnaje půjdou v rychlém sledu, 29. května ten poslední v Radimi.

Finálový turnaj v Horních Počaplech se odehraje 23. června. „A protože se jedná o jubilejní desátý ročník, připravujeme pro týmy více zážitků. Letos nejen že pojede vítěz na Bundesligu, ale máme v plánu, že vyrazí ještě jedno vylosované družstvo ze všech účastníků, a to dokonce na dvoudenní zájezd,“ slibuje Jiří Kabyl.

Tradičně nepůjde jenom o fotbal, ale také o pomoc někomu, kdo ji potřebuje. Kába Cup aktuálně shání finanční podporu pro malou Magdalénku, jíž postihla tzv. nemoc hadrových panenek a nefungují jí ani ruce, ani nohy. Na transparentním účtu je už nyní 80 tisíc korun, když úvodní vklad 10 tisíc obstaralo české zastoupení společnosti Macron (yoursport). „Na podporu Magdalenky plánujeme i další akce včetně dražby dresů po finále,“ plánuje Jiří Kabyl.

| Video: Youtube

Jízdní řád 10. ročníku Kába Cupu:

út 7.5. Kladno (Tuchlovice,Vinařice/Libušín, Stehelčeves, Velká Dobrá, Velké Přítočno, Senomaty, Chrášťany, SKP Rakovník, Buštěhrad)

čt 9.5. Vrdy (Chotusice, Podlipansko, Vrdy, Suchdol, Choltice, Č. Pečky, Býchory, Řečany, Havl. Borová)

st 15.5. Nespeky (Nespeky, Bystřice, Týnec n/S, Hrusice, Vracovice/Kondrac, Ratměřice/Popovice, Divišov, Chodouň, Olbramovice)

čt 16.5. Budiměřice (Budiměřice/Bobnice, Jabkenice, Chotětov/Horky, Kostelec n Č/L, Kostomlaty, Městec Králové, Sn Poděbrady, Kněžmost/Řepov, Klášter n/J)

út 21.5. Rožmitál pod Třemšínem (Rožmitál p/Třemš, Drozdov/Cerhovice, Chlumec/Cerhovice, Tlustice, Březnice, Bohutín/Podlesí, Břasy, Liteň, Sedlec-Prčice)

čt 23.5. Klecany (Klecany, Libiš, Nelahozeves, Bášť, Holoubkov, Průhonice, Roztoky, Rudná, N. Knín/N.Ves)

út 28.5. Líbeznice (Líbeznice, Veltrusy, Labský Kostelec, Veltěž, Zdice, Čestlice, Vyžlovka, Holubice, Nehvizdy)

st 29.5. Radim (Radim, Kouřim, Tichonice/Kácov, Sokoleč, Uhlíř. Janovice, Semice, Štítarský SK, Tuchoraz, Mukařov)

| Video: Youtube