Tatran Kadaň – SK Rakovník 3:0 (1:0)

První velkou příležitost otevřít skóre utkání měl už ve 4. minutě po ideální Roubíkově přihrávce rakovnický Liprt, který šel sám na domácího gólmana, ale ten se překonat nenechal. Naopak Severočeši byli o dvě minuty později úspěšnější, když po faulu Brdy nasměrovali trestný kop hlavou za Kuklova záda – 1:0. Krátce nato mohl po centru Isteníka vyrovnat John, ale jeho hlavička šla těsně vedle.

Ve 24. minutě se parádním sólem blýskl Isteník, který přešel přes čtyři protivníky, v koncovce však trefil jen brankáře. O několik desítek vteřin nato se vyznamenal Kukla, jenž po rohovém kopu Kadaně zlikvidoval přesně mířenou hlavičku soupeře. Po půlhodině hry na druhé straně hřiště dvakrát zahrozil Mžourek, ale v koncovce se mu nevedlo.

Ve 39. minutě hostům zatrnulo, neboť hlavička domácích jen o centimetry minula břevno. Tři minuty před koncem prvního poločasu naopak mohli Rakovničtí po rychlém útoku brankový účet srovnat, ale Mžourkovu střelu obránce skluzem téměř z brankové čáry odvrátil na roh.

Vstup do druhého dějství se hostům nepovedl. Už po dvou minutách totiž Severočeši vyhráli souboj u postranní čáry, centrem našli před brankou zcela volného spoluhráče, pro něhož už nebylo složité poslat merunu do sítě – 2:0.

V padesáté minutě měl slibnou šanci Isteník, ale mířil nad. Stejným směrem zanedlouho letěl i projektil Mžourka. V 63. minutě Brda zastavil pronikajícího domácího hráče faulem a Tatran z nařízeného pokutového kopu zvýšil na 3:0.

V 75. minutě mohli Severočeši přidat čtvrtý gól, ale jejich tečovaný centr zastavila tyč. Poté měli šance výsledek korigovat Liprt, Mžourek a John, museli by však mít přesnější mušku. Těsně před koncem zápasu Kadaňští ještě mohli své vítězství po pěkné kombinační akci navýšit, ale Doubrava byl proti.

„Opticky to byl vyrovnaný duel, ale domácí nám dali lekci z produktivity. Zatímco oni dokázali své šance proměňovat, my nikoliv. Přitom jsme jich měli nejméně tolik jako Kadaň. Přesto dnes pochvalu zaslouží Isteník s Mžourkem, které doplňoval Liprt,“ ohlédl se za utkáním rakovnický trenér Jiří Kučera.

SK Rakovník: Kukla (46. Doubrava) – Šika, Vaidiš, John – Brda – Jirásek, Liprt, Roubík, Hink – Mžourek, Isteník. Hokejově střídali Setnička a Kinter.
Další přípravný zápas sehraje SK Rakovník ve středu 28. července, kdy v 17.30 hodin přivítá na svém hřišti účastníka krajské I. A třídy SK Lhota.

JAROSLAV MOKREJŠ