„Nastoupit od začátku byla velká výzva. Že budu v základní sestavě jsem se dozvěděl až těsně před zápasem, ale kdyby mi to nikdo neříkal, tak bych s tím opravdu nepočítal a nečekal bych to,“ přiznal talentovaný mladík.

Kalaš na podzim nastoupil i v několika zápasech dospělých, avšak pouze v dresu B-týmu. V áčku zatím nasbíral všehovšudy 150 minut a hned se radoval ze dvou vstřelených branek. „Za góly jsem rád, ale hlavní je výhra týmu, která ve vyrovnané soutěži byla dost důležitá,“ je si vědom šestnáctiletý klučina a přiznává, že rozdíl oproti dorostenecké divize je obrovský. „Divize mužů je proti dorostu velký skok v rychlosti a hlavně fyzické výbavě, kde mám ještě co dohánět.“

Že je František Kalaš velmi dobře střelecky disponovaný, i když nenastupuje v útoku, dokazoval už v podzimní části divize dorostu, kdy, ač je věkem ještě mladší dorostenec, nasázel za patnáct zápasů jedenáct gólů. „Z velké části za ně vděčím svým spoluhráčům. Dvě branky jsem dal sice z penalt, ale zbytek bylo po akci spoluhráčů, kteří mě našli přihrávkou ve vápně,“ říká skromně.

Pokud bude odchovanec SK Rakovník pokračovat ve slibných výkonech, dost možná si vyslouží nabídku i z vyšší soutěže. On sám by však nejraději zůstal věrný týmu od Rakovnického potoka. „Rád budu hrát celý život na SK. V současném A-mužstvu jsou hráči, kteří zde prošli mládeží, tudíž vidím, že dveře v áčku jsou vlastním odchovancům otevřené,“ dodává.