Domácím to zrovna vůbec nešlo a asi to nebylo schválně. Prostě se protrápili celý zápas. Hosté naopak ukázali, že přesně takhle se bojuje o záchranu a mnozí fanoušci, kteří viděli sobotní ranní zápas SKR s lídrem tabulky Kutnou Horou, museli být zhnuseni, protože tenhle tým nepředvedl zdaleka to, co Nymburk.

Zaslouženou výhrou mohli hosté slavit udržení v krajském přeboru. To bohužel nepřidá moc kolegům ze sestupových pater, především svěřencům Jana Vlčka. Trochu lépe se dýchá i Benátkám, které vyhrály v Sedlčanech. Z možných sestupujících padla jen Čáslav B. I tak je zatím před SKR o čtyři body.

Tatran Rakovník – Polaban Nymburk 1:2 (0:2)

Na hřišti i v hledišti foukal sice vítr, ale na fotbal ideální počasí. Bohužel se ukázalo, že jak nenastoupí na hrotu Kudela a k němu se nepřidá i Stuchl, hned je to na celém výkonu znát. Oba zranění hráči v sobotu hrozně chyběli. Domácí tak neměli nikoho, kdo by byl schopný v útoku udělat vítr, natož dát gól.

K tomu všemu se přidalo velmi pasivní držení míče, naivní přihrávky, spíš kolmice, které vůbec nevycházely, laciné odevzdání míče a v neposlední řadě chyby v obranné činnosti.

Své si odehrál akorát kapitán Vecka, obránce Havel a nic nezkazil ani gólman Procházka. Jinak to byly pouze výkřiky marné snahy o fotbal. Místo toho, aby si hráči užívali toho, že mohou soutěž dohrávat v klidu, bez toho, aniž by na ně byl vyvíjen tlak ze záchrany, tak jejich výkony jsou jako na houpačce.

První branka padla po menším podcenění Farkaše, který, ač v pádu, přesto střílel. Míč doletěl až do sítě. Pak předvedl hezkou individuální akci s krásných gólem Mareš – 0:2.

Ani po změně stran nehrál Tatran tak, jak někdy umí. Konkurovat Nymburku mohl akorát jednou, když z pokutového kopu po zahrání rukou snížil Větrovský.

Velmi dobře, s přehledem a jakousi autoritou, řídil utkání všemožně známý Aleš Brejník, který zde ukázal, že když má „svůj den", tak píská právem krajský přebor.

„Nevím ani, co mám hodnotit. Bohužel to byla z naší strany katastrofa. První gól dostaneme po klasické naší chybě a pak výkon hráčů spíš klesal místo naopak. Soupeř přijel vyhrát, bojoval a určitě si to zasloužil. Bylo hodně znát, že nám chybí Maty Kudela, ale i Lukáš Stuchl. Oba si v zápase s Kutnou Horou přivodili zranění," netvářil se moc nadšeně trenér Václav Eck.

Tatran Rakovník: Procházka – Vecka – Melichar, Havel, Čermák – Hůla, Větrovský, Kratochvíl, Bordáč (55. Pidrman) – Krejčí (46. T. Kapoun), P. Kučera.